Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie tegu Meie tegu Oktoobrikuu esimesel pühapäeval toimus Jüris Rae kultuurikeskuses Rae valla perepäev. Oma kommentaare ürituse kohta annavad osalejad. 2018 ← Eelmine Mitte ühtegi sügavamat kontakti ei looda ilma sissejuhatava viisakusvestluseta Järgmine → SAAME TUTTAVAKS: AET KALA – õpetamisele pühendunud ja hinnatud kaaslane Meie tegu

Meie tegu

Oktoobrikuu esimesel pühapäeval toimus Jüris Rae kultuurikeskuses Rae valla perepäev. Oma kommentaare ürituse kohta annavad osalejad.

Meie tegu
Foto: Ott Kattel

Naiskodukaitse Harju ringkonna Rae jaoskonna esinaine, perepäeva põhikorraldaja Koidu Kask: „Kõik algas sellest, et Rae Kultuurikeskuse juhataja külalisena meie märtsikuu koosolekul tuli välja mõttega teha üks perepäev koostöös erinevate "üksustega". Natuke mõtlemist, et kas ikka tasub, ja panime paika päeva ning ajad. Esimene selline üritus Rae jaoskonna lühikeses ajaloos, kus tuleb oma jõududega ära sisustada kogu päev. Mõte oli välja tuua kõik erialagrupid või siis enamus neist. Meditsiinigrupi esinduse saamiseks pöördusime Angelina poole, kes oli lahkelt nõus meile appi tulema. Kaasasime ka Kaitseliidu Jüri kompanii ning kohalikud noored - Noorkotkad ja Kodutütred. Kaasa lõid ka pereklubi "Pesapuu" ning Rae Huvialakool. Üldine korraldus jäi kultuurikeskuse kanda, kuid sellegipoolest kõikide osapoolte ja info kokkumängimisega kulus üksjagu aega. Kuid lõpuks olid kuulutused ja ürituse kutse valmis ning meie oma mõtted tegevuste osas selgeks mõelnud, nii et päev võis tulla.

Kaitseliidu peastaabilt saime ka nõusoleku ning toetuse tuua Jürisse välja näitamiseks soomusauto "Estonia". Nimetatud soomusauto on ehitatud Kaitseliidu 100. sünnipäevaks ja on esimese vabariigiaegse soomusauto koopia.

Meie tegu
Foto: Ott Kattel

Formeerimine ja staap oli sel korral ühe laua taga, side jäi meeste kanda. "Staabilaua" külalistel oli võimalus ära arvata seljakoti raskust, lahendada NATO tähestiku ristsõna, pakkida seljakotti aja peale ning panna järjestusse formeerimise etapid. Kõige rohkem sai nalja seljakoti kaalu ära arvamisega, sest pakkumisi oli ikka seinast seina. Inimeste tunnetused on ikka väga erinevad ja nagu selgus, sõltuv ka vanusest - pakkumised algasid 0,5 kg ja lõppesid 12 kg - tegelik kaal oli 4,1 kg, kõige täpsem pakkumine oli 4,5 kg. Ja et asjad ikka meeles püsiks, peab pidevalt harjutama, väga lihtne näide oli NATO tähestikuga, kus ka kõige aktiivsemad tegelased tulid tähestikku spikerdama, sest kui ikka ei tule meelde, siis ei tule.

Saime end natuke näidata, natuke rohkem kui tavaliselt.”

Rae jaoskonna liige, perepäeval meditsiinipunkti abiline Bibi Lilander: „Minu muljed on ainult positiivsed. Üldjuhul olen võõraste õpetamisel tagasihoidlik, kui asja 150% ei tea ja oska, hoian suu kinni. Sain julgustust ja tuge kahelt väga pädevalt ja teadlikult naiselt. Sain käe valgeks oma väheste teadmiste edasiandmisel. Tütar kiitis kokka, väga hea seljanka oli ja tädid leti taga toredad ja rõõmsad!”

Meie tegu
Foto: Ott Kattel

Rae jaoskonna värskeim liige, perepäeval kohviku abiline Katrin Luhaväli: „Minule üritus väga meeldis. Sain kõvasti uusi teadmisi ja kogemusi suurema seltskonna toitlustamisel ning seda kõike eriti ägeda naise käe all! See oli minu jaoks esimene Naiskodukaitse üritus ja andis kõvasti uudishimu ja tahet asjaga tegeleda. Ootan põnevusega oma baasväljaõppe koolitust. Ja tõeline austus meie jaoskonna naistele! Võtta vastu kultuurikeskuse pakkumine ning korraldada pereüritus, mille sarnast varem olnud ei ole ja milles naistel kogemus puudub, on tõeline vägitegu! Minu perekonna poolt suur aitäh! Supp ja kirsimoosi-pannkoogid olid fantastilised!”

Rae jaoskonna aseesinaine, perepäeval kohviku perenaine Anu Tolsa: „Toitlustamise koha pealt selline teistsugune üritus – ei ole teada, palju sööjaid tuleb, mida eelistavad ja mida arvavad. Pealegi tulevad inimesed tänavalt, mitte ainult „omad“. Kõik laabus hästi, supp ja pannkoogid meeldisid ning sööjad olid rõõmsad. Pealegi, kui tihti saab köögi poole peal niimoodi toimetada, et vanaaegne soomusauto akna tagant mööda sõidab ja ei olegi vaja selle eest plehku panna.”

Noortejuhid Terje ja Janek Võsu: „Noorkotkad ja Kodutütred valmistasid ette Rae valla perepäevale meeskondlikud võistlused kotijooksus; salakirjas, mis valmistas väga paljudele tõsist peamurdmist; takistusrajal, kus oli võistkonnal jalad kokku seotud ja sedasi pidid läbima raja; tangram pusles, kus tuli ette antud tükkidest kokku panna ruut; Kimi mängus, kus oli vaja jätta meelde esemed ja siis uuesti meenutada mida nähti ja kõige viimasena vigur magamises, kus võistlejad pidid üleni magamiskoti sisse ronima ja läbima takistuste raja.”

Rae jaoskonna liige, Naiskodukaitse Harju ringkonna avalike suhete grupi juht Veronika Isberg: „Perepäeval Jüris oli meil muuhulgas tutvustavalt välja Rae jaoskonna taasloomise artiklid ja Digarist koopia 25. jaanuari 1939 Maa Hääle artiklist "Naiskodukaitse tegevus Rael. Aktus 10ne tööaasta tähistamiseks". Minu jaoks läks perepäev igati korda juba ainuüksi sellepärast, et meie Naiskodukaitse lauda külastas üks vallas elav naine, kes rõõmsalt meie väljapanekut uudistades osutas ühele fotole, et sellel on tema ema. Nii saime kontakti kunagise Rae jaoskonna liikme tütrega, keda saame kutsuda oma tänastele Rae jaoskonna naistele külla, et kuulata mälestusi ja vaadata pilte Naiskodukaitse algusaegadest.”

Anu Tolsa 16. okt. 2018

FastLion CMS

Meie tegu

Meie tegu

Foto: Ott Kattel Naiskodukaitse Harju ringkonna Rae jaoskonna esinaine, perepäeva põhikorraldaja Koidu Kask : „Kõik algas sellest, et Rae Kultuurikeskuse juhataja külalisena meie märtsikuu koosolekul tuli välja mõttega teha üks perepäev koostöös erinevate "üksustega" Natuke mõtlemist, et kas ikka tasub, ja panime paika päeva ning ajad Oktoobrikuu esimesel pühapäeval toimus Jüris Rae kultuurikeskuses Rae valla perepäev. Oma kommentaare ürituse kohta annavad osalejad.

Meie tegu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse