Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ma ei unusta Sind! Ma ei unusta Sind! 14. juunil on Eestis leinapäev, mil mälestame Nõukogude Liidu okupatsioonivõimu poolt küüditatuid ja repressioonide tõttu kannatanuid. Küüditamise eesmärk oli likvideerida moraalne, füüsiline ja õiguslik vastupanu okupantide re¾iimile surudes alla eestluse ja eestlaseks olemise. Vaenlaseks tembeldati kogu vastupanu osutav elanikkond, kelle lähedasi mõjutati läbi naiste-laste ja vanurite küüditamise. sünnipäevale pühendatud fotokonkurss on lõppenud Ma ei unusta Sind!

Ma ei unusta Sind!

Tekst: Evelin Laanemäe, avalike suhete grupi liige Fotod: Gunnar Teas 16. juunil 2024

14.juunil on Eestis leinapäev, mil mälestame Nõukogude Liidu okupatsioonivõimu poolt küüditatuid ja repressioonide tõttu kannatanuid. Küüditamise eesmärk oli likvideerida moraalne, füüsiline ja õiguslik vastupanu okupantide re¾iimile surudes alla eestluse ja eestlaseks olemise. Vaenlaseks tembeldati kogu vastupanu osutav elanikkond, kelle lähedasi mõjutati läbi naiste-laste ja vanurite küüditamise.

Ma ei unusta Sind!

Kuuendat aastat järjest sidusid naiskodukaitsjad üheks päevaks üle Eesti 70 perroonile 326 laternaposti külge valged ja mustad mälestuslindid, mille kogupikkus oli 1630 meetrit. Sellega mälestatakse enam kui 10 000 inimest, kesküüditati Siberisse 14. juunil 1941. aastal. Leinapäeval mõeldakse neile 83 aasta tagustele sündmustele ja sellega kaasnevale. Mälestuslindid perroonidel ja üle Eesti heisatud riigilipud hoonetel oli austus küüditatutele ja nende lähedastele ning meenutas meile repressioonidega seonduvat.

Ma ei unusta Sind!

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul lõhuti küüditamistega perekonnad terveteks põlvkondadeks ja selle kuriteo mõjusid on tunda tänase päevani. „Oma mälestusüritusega seisame selle eest, et need kuriteod ei ununeks kunagi. Olgu mäletamine meie kaitsetahte üks tugisammastest tänases päevas, kus toetame Ukrainat võitluses oma vabaduse eest. Ajalugu ei tohi korduda!“

Viljandimaal lehvisid lindid kolmes raudteejaamas: Viljandis, Olustveres ja Võhmas, kuhu kokku seoti 14 mälestuslinti. Üritusest võttis osa üle 15 vabatahtliku, mis näitab sündmuse tähtsust. Viljandis keerutas tuul paplite valgeid õietupsusid, mis lendlesid justkui küüditatute hinged, kes sündmuse heaks kiitsid.

 

Nendest, kes toona küüditati või nende lähedastest pereliikmetest on elus veel vähesed. Meie, nende järeltulijaid, saame neid sündmusi mäletada ja selgitada enda järglastele. Seetõttu kaasas Naiskodukaitse mälestuslintide sidumisele Noorkotkad ja Kodutütred. Mäletame oma ajalugu ja selgitame ning tuletame meelde selle tähtsust – ma ei unusta sind.

Ma ei unusta Sind!

FastLion CMS

Ma ei unusta Sind!

Ma ei unusta Sind!

Kuuendat aastat järjest sidusid naiskodukaitsjad üheks päevaks üle Eesti 70 perrooni le 326 laternaposti külge valged ja mustad mälestuslindid , mille kogupikkus oli 1630 meetrit Sellega mälestatakse enam kui 10 000 inimest, kes küüditati Siberisse 14 14.juunil on Eestis leinapäev, mil mälestame Nõukogude Liidu okupatsioonivõimu poolt küüditatuid ja repressioonide tõttu kannatanuid. Küüditamise eesmärk oli likvideerida moraalne, füüsiline ja õiguslik vastupanu okupantide re¾iimile surudes alla eestluse ja eestlaseks olemise. Vaenlaseks tembeldati kogu vastupanu osutav elanikkond, kelle lähedasi mõjutati läbi naiste-laste ja vanurite küüditamise.

Ma ei unusta Sind!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse