Naiskodukaitse juhtide laagrit korraldatakse aastast 2010, iga kahe aasta järel. Ja nagu ka eelnevatel aastatel, võttis sellest osa ka Viru ringkond.
Me nautisime päris mitmel päeval võrukate külalislahkust ja maitsvaid toite, ilusat ilma, saunamõnusid, sooja järvevett ning meelelahutust erinevate esinejate näol. Kes Nõiariigis varem pole käinud, siis soovitame minna ja vaadata see koht teil kõigil endil üle. Mina, kes ma näiteks olin endale raamatu kotti pannud, ei jõudnud pealkirjast küll kaugemale, sest iga vaba hetk oli äärmiselt tihedalt sisustatud ja igav ei hakanud mul kordagi.
Loomulikult ei koosnenud need kolm päeva ainult trallist ja tantsust, meid kutsuti sinna paljudel teistel ja tõsisematel eesmärkidel. Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming võttis meid juba reedel vastu, vestles kõikide ringkondade esindajatega ja vastas meie poolt esitatud küsimustele. Põhilise mureprobleemina jäi mulle meelde tahe tegeleda passiivsete organisatsiooni liikmetega. Paistis, et see teema on paraku kõikides ringkondades aktuaalne. Eelkõige pakkus Airi lahendusena isiklikku lähenemist, motiveerimist ja liikmete kaasamist erinevatesse üritustesse. Korrati üle ka vormi kandmise kord. Siinkohal ma täiesti nõustun meie esinaisega, et selleks mõneks tunniks, mil meil on seljas pidulik vorm, on iga naine suuteline hakkama saama ilma kõrvarõngasteta.
Sisekaitseakadeemia lektori Erik Rüütli motivatsioonikoolitus “Kus kohast, kuhu ja kuidas?“ tundus esialgu absoluutselt teemaga mitte haakuvat, aga mida rohkem me edasi liikusime, seda huvitavam loeng oli. Läbi erinevate situatsioonide lahti seletamiste ja läbimängimise, oli kogu grupp täiesti motiveeritud.
Taive Saar ja Riina Kütt viisid läbi üheaegselt erinevatele gruppidele koolitust „Probleemilahendus“. Loengu “käekiri” oli pisut erinev, aga lõpptulemuseni ehk kuidas jõuda probleemi lahenduseni ja kuidas probleeme lahendada, jõudsid ilmselgelt kõik grupid.
Kõige suuremat elevust pakkus nn fantoomlahing. Kõik grupid said selle situatsioonülesande eraldi läbi teha. Juhendaja valis välja kaptenid ja erinevad meeskonnad jagasid omal valikul teistele ülesandeid. Kogu üritus kulmineeruski ühise lahinguga, milles mina tervislikel põhjustel kahjuks osaleda ei saanud. Jälgisin välisvaatlejana kogu tegevust eemalt ja ausõna, seda „etendust“ tahaks küll uuesti vaadata. Meeskonnatöö oli sedavõrd nauditav: igaüks meist astus välja oma senisest rollist, inimesed tundsid ennast vabalt - samas oli kogu tiim ühtse eesmärgi nimel väljas ja kõik sujus nagu valatult.
Minule, kui üsna algajale organisatsiooni liikmele, oli laager väga kasulik: kuulasin ja jälgisin, sain sellest ka oma isiklikku ellu päris mitmeid kasulikke - lausa esmavajalikke tõdesid. Loomulikult ka selle rahulolu, et ma kuulun just sellesse organisatsiooni - Naiskodukaitsesse!
Tahan tänada seda vahvat virukate seltskonda: Aili, Lea, Evely, Liis ja Anneli ning tuletan veelkord meelde: „Tark ei torma, aga loll jääb igale poole hiljaks“. See kuldne tõde tuli tegelikult mulle Rapla ringkonna esinaiselt Maretilt, kui ta uuris millega ma tegelen. Vastasin, et valin ikka veel erialagruppi, kuhu kuuluda. Motivatsiooni edasi liikuda sain seega nii koolituselt, kui ka suheldes teiste liikmetega. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale