Võistlusest said osa võtta kaheliikmelised võistkonnad, milles vähemalt üks liige pidi olemas kas Kodutütar, Noor Kotkas või Naiskodukaitsja. Võistlus koosnes kahest erineva raskusastmega rajast - kergem rada (rajameister Airika Troost) ja raskem rada (rajameister Jaanika Palm NKK Lääne jsk). | ||
Kergem rada ehk fotoorienteerumine oli mõeldud noortele, kes vanuses 8-13 aastat. Kaardile olid paigutatud punktid, mille lähedal olevast hoonest, mälestustahvlist vms oli tehtud pilt. Lahenduse leidmiseks oli vaja kirjutada pildil kustutatud sõna vastava numbri juurde, millest omakorda saadi võtmetäht sõnadesse. Maksimum punkte oli võimalik saada 3 ning iga puuduv vastus andis ajale 5 min lisa. Parimeteks osutusid NK kanditaat Torm Toomas ja tema sõber Marko. | ||
Raskem rada oli mõeldud võistlejatele alates 14. eluaastast ning liikumine punktist punkti toimus vihjete abil. Näiteks üks punkt: „Selle maja katusel jälgib linna tänavatel toimuvat prillidega mees. Majas on hetkel naaberriigi saatkond“. Vastus - Vene Saatkonna hoone. Muidugi ei piirdunud raskel rajal niisama hoonete otsimisega vaid iga hoone kohta oli ka kontrollküsimus, millele ei olnud võimalik vastata ennem, kui olid küsitava koha üles leidnud ja küsimusele vastuse saanud. Vastuseks võis olla siis mingi aastaarv, lause maja seinalt või hoopis must kass. Selle raja maksimumpunktideks oli 26 ning iga puuduv vastus andis 1 min lisa aega. Tihedas võitluses osutusid võitjateks naiskodukaitsjad Sigrid ja Kersti Akadeemilisest jsk.
Meeleoluka ja hariva päevaga jäid nii korraldajad kui ka osavõtjad väga rahule. Eriti meeldis võistlejatele uudne lahendus orienteerumiseks ning kuna mitmed punktid asusid silmapiirist kõrgemal siis nähti vanalinna uuest küljest.
Võistlejate soovil on plaanis ka järgmine aasta samasugune üritus korraldada. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale