Peale avasõnu sai esinemisõiguse 1. klass, keda oli tulnud esindama vapper noormees oma klassijuhatajaga. Esimese klassi õpilased olid kokku pannud vahva raamatu vabariigi presidendist. Mida klass edasi, seda suuremaks esinejate arv läks. Teine klass on niivõrd ajaga kaasas käiv, et olid klassijuhataja abiga koostanud lausa digiraamatu, mis rääkis lumememmede öistest seiklustest. Raamat on välja antud ka paberkandjal.
|
Kirjutamine ei ole noorte seas sugugi tabu teema, sest nagu meie ettevõtmisest näha oli, valmis üheksa klassi, kolme lasteaiarühma ning kolme koduse lapse peale kokku 31 raamatut. Millest kirjutati? Lasteaialapsed kirjutasid lemmikloomadest ning oma rühma nimest: Liblikad. Kõige väiksemad, sõimerühm, tegi nii-öelda pildiraamatu, kuhu talletati oma käe- ning jalajäljed. Koduste laste debüütraamatud olid samuti pildiraamatud. Vanemad õpilased lasid fantaasial lennata, kirjutades seikluslugusid ajas rändavatest koolipoistest, Kanada metsades seiklevatest matkalistest ning üleloomulike võimetega loomadest. Neidude meelisteemaks olid luuleraamatud ning päeviku vormis kirjutatud tüdrukutelood. Lõpuklassi, 9. klassi õpilaste kirjutised olid aga juba veidi elulisematel teemadel: mõtiskleti vabaduse, Vabadussõja ning noorte ja nende sõprussuhete teemade üle.
| ||||
Kõik noored autorid, illustraatorid said tänutäheks loomingujulguse ning esinemisvapruse eest väikese šokolaadi, õhupalli ning tarviliku kirjutuspulga, et häid mõtteid ja fantaasialõike ka edaspidi paberile kirja panna.
Et esinemise ja närveerimisega kulutatud energia tagasi saada, pakkusid Viru-Nigula naiskodukaitsjad tegusatele noortele ja nende kaasaelajatele maasika-jogurtikooki ning morssi.
| ||||
19. märtsist on võimalik verisulis kirjanike teoseid uudistada ja oma lemmiku poolt hääle anda Viru-Nigula raamatukogus. Maikuus päädib kogu ettevõtmine piduliku üritusega Viru-Nigula pastoraadis, kus toimub rahva lemmiku ning ¾ürii poolt valitud parimate premeerimine. Autasud on välja pannud Eesti Lugemisühing Rahva Raamatu kinkekaartide näol ning toetajaks on ka kirjastus Koolibri, kes annetab 12 raamatut.
|
Eesti Lugemisühing ühendab erinevate elualade inimesi, kes väärtustavad lugemiskultuuri; on asutatud 1992. aastal; kuulub Rahvusvahelisse Lugemisühingusse ja IRA Euroopa Arenduskomiteesse. Eesmärkideks on laste, noorukite ja täiskasvanute keelelise pädevuse tõstmine Eesti Vabariigis; igaühe individuaalsetele võimetele vastava lugemishuvi ja vilumuse arengu soodustamine; keelelist pädevust, kirjaoskust ning lugemisprobleeme puudutava teabe vahendamine asjasthuvitatud isikute, eelkõige õpetajate ja teadlaste vahel; lugemist, kirjaoskust ja keelelist pädevust puudutavate teadusuuringute toetamine. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale