Koolitus algas õppeklassis teoreetilise poolega, kus tutvustati veeohutuse põhitõdesid ja anti ülevaade veeõnnetuste põhjustest.
Päeva teises pooles toimus koolituse praktiline osa Nõmme ujulas, kus koolitusel osalejad said ülevaate, kuidas vette ohutult siseneda, läbida ohutult pikka maad vees, läheneda kannatanule ning kannatanu veest välja tuua. Katsetati päästevesti avanemist vees ning päästerõnga viskamist kannatanu poole. | ||
Koolitusel anti ülevaade järgmistest valdkondadest:
Kokku osales koolitusel kuus Naiskodukaitse tegevliiget. Koolituse viisid läbi Gert Teder Päästeametist ja Urmo Orujõe Vetelpäästest. |
Koolitus toimus vabas vormis ning andis osalejatele võimaluse esitada küsimusi, mis konkreetse teema osas esile kerkis.
Veeohutuse koolitus tuletab meelde lihtsad, kuid olulised teadmised, mida peab vee läheduses silmas pidama. Koolitusel osalemine ei eelda ujumisoskust.
Järgmised uppuja päästmise koolitused Naiskodukaitse liikmetele toimuvad 24. aprillil, 22. septembril ja 28. oktoobril. Koolitusel osalejate arv on piiratud, 10 inimest kursuse kohta. Kui koolitusele registreerib rohkem inimesi, siis lähtume liikme aktiivsusest (teenistuslehtede alusel) ja liikmemaksu tasumisest.
Registreerimine toimub e-mailile . |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale