Leili Männil hindas õppust senistega võrreldes kiiremaks, keerulisemaks ja raskemaks: "Sai ennast tõeliselt proovile panna. Raskeks tegi see, et väheste unetundidega pidi üleväsinuna siiski asju pidevalt kontrollima ja toeks olema vähemate kogemustega Piretile."
Piret Tamm meenutab: „ Meie läksime 9. mail Pärnumaale Eametsa, mis asus lennujaama juures. Panime ennast kirja ja leidsime sealt meile abipalve saatnud Ave ja seejärel oli väike puhkus. Saime ka formeerimisel abis olla, kus pidi kõikide teenistujate täidetud paberid tähestikulisse järjekorda panema. Formeerimise lõppedes asusime teele oma sihtpunkti. Surju ja Saunametsa vahel asus üks ilus Lähkma külaseltsi maja, mis sai meile uueks koduks. Enim meeldis see, millega seal pidi tegelema. Kõiki ettekandeid pidime kirjutama paberile, kuna need võisid kaduda ja siis ei jõua arvutisse kanda. Sai isegi kaarti kokku teipida. Mulle meeldis arvutiga töötamine. Raadiosaatjaga töö oli pisut keeruline, aga ikkagi proovisin kuidagi hakkama saada. Suured tänud Leilile, ta oli mulle ikka suureks abiks.“ | ||
Piret Tamm, kes oli üks seitsmest Rapla sidenaisest, kes käis ka aprillis toimuval õppusel HUNT, lisab: „Läänetorm sarnanes õppusega HUNT nii palju, et meie viibisime oma valveaja sideautos, aga relva ei olnud ja ringkaitsesse ei pidanud minema. Pärnu ringkonna sidenaistega koos töötada me palju ei saanud, aga nad olid toredad, sõbralikud ja abivalmid.“
Naised olid maastikul asuvas Lääne lahinggrupi staabis ja teatavad uhkusega, et seda külastas ka kaitseminister Hannes Hanso. Kahjuks sellel hetkel oli just kiire lahingolukord. Uus ja ainult sel kevadel peetav õppus Läänetorm toimus Paikuse, Surju ja Saarde vallas. Peamiselt osalesid seal Pärnumaa, Saaremaa, Lääne, Tartu ja Jõgeva maleva kaitseliitlased. Läänetorm oli üks osa kaitseväe igakevadisest suurõppusest Kevadtorm. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale