Eelmisele aastale tagasi vaadates on hea meel tõdeda, et Tallinna ringkonda võeti vastu 19 uut tegevliiget ja üks toetajaliige, mis tõstis ringkonna liikmete arvu 312-ni. Kaitseliidu ülema aastakäsk on suures osas täidetud, koostöö Kaitseliiduga on jätkuvalt hea, baasväljaõppe läbimine ja erialagruppidesse kuulumine on hea. Õppusel SIIL osales 197 Tallinna naiskodukaitsjat staabiassistentide, formeerijate, toitlustajate ja meedikutega ning tsiviil-militaarkoostöö (CIMIC) raames. Samuti osaleti Kaitsejõudude paraadil ja Võidupüha paraadil. Aktiivselt panustati “Anname au!” kampaaniasse. Tallinna naiskond osales kolmel üleriigilisel võistlusel – koormusmatkal ning esmaabi ja välitoitlustuse erialavõistlustel –, kusjuures välitoitlustuses saavutati auhinnaline kolmas koht.
Tallinna ringkonna 2019. a suurimad ülesanded saavad lisaks tavapärasele tegevusele olema ohutushoid ja evakuatsioon. Naiskodukaitse mälestuspäev toimub 21. aprillil, mil avatakse mälestustahvel Naiskodukaitse Tallinna ringkonna esimesele esinaisele Anna Tõrvand-Tellmannile. Korraldatakse Tallinna ringkonna suvepäevad koos enesekaitselaagriga, Xena reid, osaletakse Juuniküüditamise ohvrite mälestuspäeval, Eesti lipu päeval, juba on edukalt osaletud Vabariigi aastapäeva paraadil. Aasta jooksul pakutakse Tallinna jaoskonnas viit baasväljaõpet: juba toimunud organisatsiooniõpe (veebruaris), esmaabi (6.–7. aprillil), ohutushoid (25.–26. mail), sõdurioskused (23.–25. augustil) ja toitlustus (12.-13. oktoobril). Erialagrupid korraldavad erialast täiendõpet.
Ringkonnakogu üheks osaks on alati ka valimised. Uueks juhatuse liikmeks valiti Jette Karmin Nõmme jaoskonnast, asendusliikmeks Karin Kaup-Lapõnin Toompea jaoskonnast ning revisjonikomisjoni liikmeteks Tiina Kirsipuu Akadeemilisest ja Katri Lindau Lääne jaoskonnast. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale