Ringkonna esinaine Anneli Looken andis laupäeval ülevaate esimesel poolaastal jaoskondades ja erialagruppides toimunust. Juhid täiendasid kokkuvõtteid, jagati rõõmu ja arutleti murekohtade üle. Nii mitmelgi korral tekkis elav arutelu, üksteisele jagati näpunäiteid ja anti head nõu.
Üheks peamiseks võtmeküsimuseks Naiskodukaitse liikmete arvu stabiilsena hoidmiseks on tegelemine passiivsete liikmetega. Üheskoos arutati, mida teha ja kuidas jõuda eesmärgini, et passiivsetest taas aktiivsed liikmed saaks. See teema küttis ka kirgi, kuid andis mitmeid häid lahendusi ja suundi edasi tegutsemiseks - iga juht peab tegema kõik endast oleneva, et liige ei lahkuks.
Lisaks arutleti teavitusskeemi efektiivse läbiviimise üle, jagati kogemusi, kuidas koroonaviiruse ajal hoida suhtlust üleval ja kasutada virtuaalseid võimalusi omavahelisteks kohtumisteks ja mängude läbiviimiseks. |
Järgmise teemana käidi läbi Naiskodukaitse arengukava aastateks 2016-2020, milles paika pandud eesmärkide ja plaanide täideviimise aeg aasta lõpus läbi saab. Anneli Looken andis ülevaate saavutatust ja eesmärkidest, mis ühel või teisel põhjusel täitmata jäävad. Üks olulisemaid eesmärke on Naiskodukaitse liikmete arvu kasv, millele tuleb uut arengukava paika pannes olulisel määral keskenduda.
Jaoskondadele pandi südamele, et üritusi korraldades kutsuda kohale ka kodutütreid, kellest hea ja lojaalne järelkasv saaks. Palju aitaks kaasa koostöö erinevate kogukondade ja kohalike omavalitsustega. Iga jaoskond peaks läbi viima vähemalt üks kord aastas ka värbamisürituse.
Murekohaks on vähene juhtide järelkasv, kuna palju on liikmeid, kes ei soovi juhiks saada või ei ole piisavalt ambitsioonikad, et end juhi rolli pakkuda. Väljapääsuna pakuti potentsiaalsete juhtide kaasamist esialgu juhiabi rollis, et viia kurssi juhi tegevustega ja aidata sujuvalt rolli sisse elada. |
Pärastlõunal moodustati osalejatest meeskonnad, kus liikmed said etteantud ülesande püstituse baasil avaldada oma mõtteid ja lahendusi 2021.-2025. a arengukava jaoks. Kõlama jäid järgmised ettepanekud:
Pärast ametiliku osa lõppu oli põneva meelelahutusena kohale tulnud põgenemistuba, millest väljapääsu püüdis leida kokku viis võistkond. Nautida sai saunamõnusid ja grillilt tulnud hõrgutisi. Talu territooriumil oli muinastulede öö tähistamiseks läidetud suur lõke. |
Pühapäev oli inspireeriv ja enesearengut soodustav, kuna toimus koolitus „Enesevaldamise kunst“ , mida viis läbi Ave Eero Eesti NLP Instituudist. Igaüks sai vaadata sügavuti enda sisse ning analüüsida oma peamisi iseloomujooni. Tehti palju grupiülesandeid ja tiimitööd. Nii mõnigi leidis üles ja teadvustas enda peamised väärtused, mis tema igapäevaelu tegelikult mõjutavad. Koolitus andis teadmise selle kohta, et korraga saab tähelepanu olla vaid ühel asjal ja inimene saab ise otsustada, millistele mõtetele ta keskendub ja kuhu oma fookuse suunab. Koolituse juhtmõte: Keskendu pikaajalistele VÄÄRTUSTELE, mitte lühiajalistele emotsioonidele. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale