Seljakotti õpime pakkima, ütleb esimese klassi poiss Cristofer, kes hädavaevu rakmete, koti ja kiivri alt välja paistab. Orienteerumise klass, ütleb gümnasist Hanna ja näitab kaarti, kus Keila ümbrus peal. Toimetame kannatanut metsast välja, ütleb staa¾ikas naiskodukaitsja Lea ning kontrollib, kas tema poeg Riho harjutab tuletõrjujavõtet õigesti. Mina tulin katelt tooma, lisab kaitseliitlane Andres ja tõstab joogitermose bussi, et trassile sõita. Tööd teeme, ütleb instruktor Rene, kiidab õpilasi ja viib kogu seltskonna metsa müttama. Neil kõigil on õigus.
Kõike seda ja palju muudki sisaldas rännak Keila Käbi, mille korraldamisel tegid tubli koostööd naiskodukaitse Keila jaoskond ja Kaitseliidu Saue kompanii.
Vaatamata mõnele kivile, mis korralduse-masina kodaratesse sattus, sai ürituse eelõhtul kõik takistused kõrvaldatud ning kõik sujus ladusalt. Siinkohal tänud abi nõu ja toetuse eest Harju ringkonna instruktorile Pille Veitmaale, Saue kompanii relvurile Jaanus Puusepale ja tema meeskonnale.
Rännak Keila Käbi koosnes kolmest töötoast (seljakoti pakkimine, topograafia, esmaabi), 6 km rännakust vahelduval maastikul ja granaadiheiteharjutusest.
Lisaks kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele võtsid osa noorkotkad ja kodutütred Sauelt, Haibast ja Keilast. Kokku oli osalejaid 56, noorim neist 5 kuune, kes küll suurema osa maha magas.
Paljudele oli rännak esmane kokkupuude sõdurioskustega ning kõik uus ja huvitav, kuid ka kogenumad leidsid kasulikke nippe ja värskendasid oma oskusi. Ühine otsus päeva kokkuvõtet tehes oli: kohtume järgmisel aastal samal ajal samas kohas. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale