9.-17. septembril toimus Lõuna kaitseringkonna reservõppekogunemine koos vastava väljaõppega. Õppuse õnnestumiseks on formeerimisel väga tähtis osa. Formeerimismeeskond peab tagama reservväelastele riidevarustuse-, erivarustuse-, relvastuse- ja transportvahendite kiire komplekteerimise ning jagamise. Meie ringkonna naiskodukaitsjad eesotsas meeskonnaülem Leili Särg’iga moodustasid ühe Sakala Maleva formeerimismeeskondadest.
Esimesel nädalavahetusel võtsime reservväelased vastu. Meie ülesandeks oli teha kohale tulnud tsiviilisikutest täisvarustuses sõjamehed miinipildurite patareisse. Kui peaväravast saabunud meeste isikuandmed said kontrollitud, juhatasime nad edasi varustust võtma. Selleks aga, et varustuse jagamine kiiresti ja sekeldusteta kulgeks, tegid meie vaprad naiskodukaitsjad meeletult eeltööd: varustus oli korralikult sorteeritud ja kastid sildistatud. Mehed seati väga hea tempoga lahinguvalmis ehk siis igaüks sai endale kaitseväelase vormi, rakmed, seljakoti, kiivri, telkmantli, söögikomplekti jms. | ||
Teisel nädalavahetusel püstitasime telgid, sisustasime need ja hakkasime mehi, kes eelmisel nädalavahetusel formeeritud said, tagasi ootama. Kõik see võttis küllaltki kaua aega, kuid lõpuks võisime alustada lahkformeerimist. Meile oli usaldatud miinipildujapatarei koosseis ja veel lisaks kümmekond reservväelast. Ainukesena formeerimispunkti tööst teostasid relvakontrolli Kaitseliidu mehed, ülejäänud alad olid kõik naiste teha. Peale relva äraandmist said mehed tsiviilvarustuse tagasi ja andsid ära individuaalvarustuse. Siin oligi vaja kõige rohkem abikäsi, sest varustuse nimekiri oli päris pikk ja kõik tuli ükshaaval läbi kontrollida. Individuaalvarustuse grupp töötas Margit Rei tubli juhtimise all. Mõned naised olid julgestajad, kes vaatasid, et kõik oleks kontrolli all ka väljaspool telke. Kui kogu individuaalvarustus sai tagastatud ja mehed olid lahkunud, algas varustuse korrastamine, lugemine ja kokkulappamine.
Formeerimise juures on väga tähtis meekonnatöö. Kui kõik sujub, mõistad kaaslast juba poole liigutuse pealt ja töö lausa lendab! Formeerimine on tõesti huvitav ja lõbus! Siinkohal veelkord suured tänud meeskonnaülem Leili Särg’ile ja meeskonnavanem Tiina Taim’ile väga hea organiseerimistöö eest! | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale