Anu liitus Naiskodukaitsega 2013 aasta sügisel. Tema enda sõnul innustas teda liituma huvi vabatahtliku tegevuse vastu ning võimalused kokkupuuteks erinevate erialadega ja isiklikuks arenguks. Lisaks tundus Naiskodukaitses olev seltskond väga vahva.
Baasväljaõppe läbis Anu poole aastaga ning koheselt siirdus ta välikoka kursusele. 2015. aasta kevadel oli ta endalegi üllatuseks suurõppuse peakokk, kus tuli metsatingimustes toitlustada 250 inimest. Lisaks enese erialasele täiendamisele on ta läbinud ka instruktorikursuse Kaitseliidu koolis. Täna on Anu Harju ringkonna toitlustusgrupi pühendunud juht, naiskodukaitsjate ja kaitseliitlaste seas ei ole inimest, kes teda ei teaks. Anu organiseerimise, juhendamise, abi või kohaloluta ei toimu Harju ringkonnas ja malevas peaaegu ühtegi üritust, kus on vaja toitu valmistada. Anu on kokana väga hinnatud, sest tema teadmisi ja oskusi toidu valmistamise alal täiendab alati toidu sisse pandud suur armastus.
Olles pühendunud toitlustamise erialale, sai Anust ka oma teadmiste edasiandja. Ta viib läbi baasväljaõppe toitlustamise moodulit. Tema innustavatest ja alati viimse detailini hästi korraldatud koolitustest on osa saanud Harju, Rapla ja Järva naised.
Anu on hinnatud kaaslane ka arendustegevuses. Ta jagab heameelega oma aega ja kogemusi välikoka eriala arendamises, samuti osaleb ta toitlustusinstruktori kursuse arendamise töögrupis. Seeläbi saavad tema teadmistest osa kogu Eesti välikokad.
Kui 2015. aasta jaanuaris taasasutati Harju ringkonna Rae jaoskond, oli just Anu see, kes oli valmis selle eestvedamise enda peale võtma. Tänaseks on Rae jaoskond hästi toimiv ja sellest on välja kasvanud mitmeid motiveeritud tegijaid. Rae jaoskonna naiste sõnul teeb Anu oma tööd südamega. Ta on heatujuline, konkreetne, hooliv ja hoolitsev, täidab lubadusi, tal on head juhiomadused. Anu jagab heameelega oma seisukohti ning alati ka vastutab nende eest. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale