Evakuatsioon on seotud inimeste ajutise ümberpaigutamisega ohustatud alalt ohutusse asukohta, et kaitsta nende elu ja tervist. Eestis on erinevad asutused andnud oma sisendid riiklikku evakuatsiooniplaani eelnõusse, mis oma olemuselt on hea tahte kokkulepe. Seda eesmärgiga panustada vajadusel ulatusliku evakuatsiooni läbiviimisesse. Ka Kaitseliit on eelnimetatud plaanis võtnud enda kanda sobivad tegevused, üheks neist evakuatsioonikoha töö tagamine Kaitseliidu evakuatsioonirühmade toel.
| ||
Naiskodukaitse Tallinna üksuse juht Laidi Ränisoo andis õppusel ülevaate evakuatsioonipunkti ettevalmistusest, struktuurist ja struktuuriüksuste ees seisvatest ülesannetest ning juhendas rühmatööd, kus iga rühm sai läbi mängida kriisi olukorras evakuatsioonipunkti vastavate struktuuride tegevuse ettevalmistuse. See oli tõesti väga huvitav, sest tundus, et teoreetiliselt on asi selge, kui aga hakkasime üksuste kaupa praktiliselt meeskondi komplekteerima ja ülesandeid kirja panema muutus olulord keerulisemaks. Tegelikult oli see väga vajalik ja selle tulemusena tekkis ettekujutus terviklahendusest ja üldse on väga tore, et NKK õppused rakendavad aktiivõppe meetodeid, mis toob esile just selle tegeliku arusaamise teoreetilisest käsitlusest.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale