Loengus avardas Tiina lahkelt meie silmaringi, tutvustas välisministeeriumi kodulehte www.vm.ee, kust leiab reisimiseks kasulikku infot, vajalikke telefoninumbreid ja aadresse ning saab alla laadida tasuta mobiilirakenduse "Reisi targalt". Saime teada, et välisministeeriumis on ööpäevane valveametnik, kellelt saab hädaolukorra puhul eestikeelset nõu telefonil 372 53 01 9999. Välisministeeriumi veebikonsul Facebookis (www.facebook.com/veebikonsul) on samuti hea võimalus küsimustele kiire vastuse saamiseks, seal kajastatakse ka päevakajalisi teemasid ja reisihoiatusi.
Kindlasti tuleks enne reisi teha kodutööd, uurida antud maa kohta selle erisusi ja nõudmisi - näiteks Rwandas ei tohi avalikult kasutada kilekotte, Singapuris nätsu närida, Balil on narkootikumidega vahele jäämise eest surmanuhtlus jne. Pilk tuleks heita ka passi kehtivusajale, sest väljaspool Euroopat reisides nõuavad mitmed riigid, et pass kehtiks veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist. Samuti kiputakse unustama, et viisa taotlemine nõuab aega. Reisil tekkinud probleemide korral saab abi Eesti saatkonnast või aukonsulilt, nende puudumisel aga mõne teise Euroopa Liidu liikmesriigi saatkonnast.bPassi või ID-kaardi kaotuse korral väljastab konsul ajutise reisidokumendi, millega on võimalik Eestisse naasta, aga pooleliolevat reisi sellega jätkata ei saa. Hädas olles oleks abi kaasavõetud passikoopiast ja fotostki.
| ||
Raha kaotusel saab konsul abistada eelkõige ühenduse võtmisel lähedastega Eestist. On võimalik kasutada kiirrahaülekande teenuseid nagu MoneyGram või Western Union. Samuti on võimalus vajalik summa, mille konsul siis abivajajale välja maksab, üle kanda Eestis välisministeeriumi pangakontole.
Reisile minnes tuleks ootamatuste vältimiseks teha ravikindlustus. See tagab vajadusel nii haigla- kui ka õnnetusjuhtumis vigastatu kojutoimetamise kulud. Euroopa Liidus kehtiv ravikindlustussertifikaat kindlustab vaid esmase arstiabi. Tasub teada aga sedagi, et ravikindlustus ei kehti joobes oleku korral. Ka rasedusega seonduv ei käi kindlustuse alla, sest see ei ole haigus.
Lõpetuseks on aga tore teha test ja läbida e- minikursus, kust saab ka ilusa värvilise diplomi välja trükkida. Asub see aadressil http://sisu.ut.ee/reisitargalt/soorita-test.
Täname Tiinat väga toreda ja arendava loengu eest! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale