Siginat ja saginat oli seetõttu meie laua ümber palju, sest lisaks testi – „Kuidas sobid sina Naiskodukaitsesse“ täitmisele, jätkus huvilisi proovima ka samas valmivaid maitsvaid käsitöökomme. Pilgupüüdjaks oli kaasas pildikast, millega oma tegemisi seinale kuvasime. Tass kuuma õunamahla - piparmünditeega pihus ja põsk kommist punnis kuulati võimalusi organisatsiooniga liitumiseks. Nii mõnigi huvilistest jäi pikemalt peatuma ja rääkima. Mõned katked, mis kõlama jäid: „...olen juba ammu tahtnud Naiskodukaitsega liituda, aga keegi pole kutsunud...“ „...viin selle (Kaitseliidu) voldiku oma mehele, tema on küll huviline...“ „...muidugi tulen kaasa lööma, seltsielu on ju vaja elada ja aktiivne olla...“ „...kuulsin raadiost, et kogute Eesti rahva muuseumile mälestusi Naiskodukaitsest....“
Oli vene keelt kõnelejaid, kes hoolega püüdsid eesti keeles suhelda, oli noori ja veidi vanemaid neidusid. Peremessil saadud kogemuse põhjal on nais-ja meesinimesed Ida - Virumaal Naiskodukaitsest ja Kaitseliidust kuulnud küll. Kõhklusi liitumisel tekitab pigem enese ja organisatsioonide vahelise sideme tekitamine. Sarnased suurüritused on hea võimalus ennast näidata täiesti tavaliste toredate inimestena, pakkuda samastumisvõimalust ning anda märku: „Sina oledki see, keda me nii väga enda hulka oodanud oleme!“ |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale