Naistelt naistele tähendab seda, et üritust korraldavad naised (jõustruktuurides töötavad või vabatahtlikult panustavad), üritus on mõeldud suuresti naistele ja ürituse raames kogutud raha annetatakse läbi erinevate projektide naiste toetuseks.
Perepäeva eesmärgid on üllad: tutvustada erinevaid võimalusi, kuidas tõsta enda ja oma lähedaste turvalisust, pakkudes võimalust õppida konkreetseid uusi oskusi ja omandada vajalikke teadmisi. | ||
Kuna päevakavas oli mitmeid esinemisi ja demonstratsioone, tuldi kohale ikka peredega. Laste lemmikud on alati olnud teenistus- ning otsingukoerad. Uudistati ka lennusalga kasutuses olevat kopterit Enström 480B. Mehi ootasid kohvikus käsitöömeistrid, kelle juhendamisel valmisid väikesed kingitused, mis sobivad naistele-emadele-tütardele kinkimiseks. Samal ajal said naised ennast harida erinevates töötubades.
Naiskodukaitse esmaabiinstruktorid viisid läbi esmaabi töötuba, Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised õpetasid igapäevaturvalisust, Naiskodukaitse Tallinna ringkond tutvustas ja värbas uusi liikmeid ning Tallinna toitlustusgrupi liikmed valmistasid külastajatele kosutava boršisupi.
Eesti Politsei Naisühendus, Sisekaitseakadeemia ning erinevad koostööpartnerid pakkusid samuti võimalust teadmisi või oskusi omandada erinevates töötubades.
Naiskodukaitse laua juures käinud ja endast foto teha lasknud külastajad saavad oma pilte näha siit. | ||
Toimus ka jõustruktuurides kasutusel olevate naiste vormide moedemonstratsioon. Nagu naiskodukaitsja Mare hiljem kommenteeris, ei olnud ta varem endale teadvustanud, kui palju erinevaid ning kauneid vorme Eesti naised kanda võivad. Juba naiskodukaitsjal on selga panemiseks mitu erinevat vormi (lisaks näidati ka ajaloolist helesinist kleiti). Politseinikel on lisaks tavavormile välivorm, jalgrattapolitsei vorm, künoloogil vorm jne. Sisekaitseakadeemia kadettide järel kõndisid poodiumile ka Bulgaaria naiskadetid (politseiametnik ja õpilane oma kohalikus vormis), kes hetkel on teadmisi omandamas Sisekaitseakadeemias. |
Perepäeval on väga oluline heategevuslik eesmärk. Tavaks on saanud, et piletimüügi, loteriitulude ja annetuskastidesse kogutud rahaga toetatakse projekte, mis suunatud naistele. Käesoleval aastal toetatakse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kaudu raske või sügava puudega lapsi kasvatavaid peresid (kelleks enamasti on üksikemad) lastehoiuteenuse ostmisel. Ka sellel aastal kogutud toetussumma jääb 800 euro kanti.
Meie perepäevale panid õla alla toetajad ning abistajad Tondi Lasketiirust, Kubja Ürditalust, Põltsamaa Felixist ja mujaltki. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale