Kaks päeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pannakse proovile osalejate sõdurioskused ja -teadmised. Varjatud liikumine maastikul toimub neljaliikmeliste võistkondadega nii päeval kui ka öösel, patrullvarustuses naistel tuleb vastutegevust vältides läbida kõik kaardile kantud kontrollpunktid ja lahendada seal etteantud ülesanded. Võistkonnad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja liikuma ilma igasuguse kõrvalise abita.
Koormusmatka korraldajate sõnul on rada mitmekesine ja teadmisi ning võhma nõudev. Rajameister Kaimo Vahtra kergitas saladuseloori ka üllatuskülalistelt: “Öises Valga maakonnas võib kohata nii langevarjureid kui ka liitlasi.” Vahtra sõnul tulevad korraldusmeeskonna ja võistlejate rõõmuks kohale endised noored kotkad ning nende sõbrad nii Eestist kui ka liitlaste seast, et muuta Valgamaal korraldatav koormusmatk veelgi meeldejäävamaks.
Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on 27. korda toimuv koormusmatk naiskodukaitsjate poolt väga oodatud iga-aastane patrullvõistlus, mis on alati omanäoline ning teistmoodi kui eelmisel korral. ”Kuid üks on alati sama ja kindel - naiskodukaitsjad saavad seal oma omandatud oskuseid ja võimeid testida. Koormusmatkal pannakse proovile nii võistlejate füüsis kui ka vaimne vastupidavus, võimalusi eneseületamiseks on rajal palju,” sõnas Tooming. | ||
Koormusmatkale antakse start 19. mai õhtul kell 23.00 Metsniku lasketiirust. Rajale lähevad Alutaguse, Järva, Lääne, Põlva, Saaremaa, Sakala, Võru ringkondade võistkonnad ning Pärnumaa, Rapla, Tartu ning Valga ringkonnad on kõik välja pannud lausa kaks võistkonda.
Sõjalis-sportlik võistlus lõpeb pühapäeval 14 paiku. Sel ajavahemikul võib Valgamaal kohata kaitseväe vormis, relvadega naisi. Korraldajad paluvad piirkonna elanikelt mõistvat suhtumist.
Võistlust korraldab Naiskodukaitse Valga ringkond koostöös Noorte Kotkaste Valgamaa maleva, Kodutütarde Valgamaa ringkonna ja Kaitseliidu Valgamaa malevaga. Kõikides kontrollpunktides on abis ka kodutütred ja noorkotkad.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale