Kaks päeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pannakse proovile osalejate sõdurioskused ja -teadmised. Varjatud liikumine maastikul toimub neljaliikmeliste võistkondadega nii päeval kui ka öösel, patrullvarustuses naistel tuleb läbida kõik kaardile kantud kontrollpunktid ja lahendada seal etteantud ülesanded. Koormusmatka korraldajate sõnul on rada vaheldusrikas ja vürtsitatud põnevate ülesannetega. Võistkonnad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja liikuma ilma igasuguse kõrvalise abita.
Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on koormusmatk naiskodukaitsjate poolt väga oodatud iga-aastane patrullvõistlus, kus võimalik omandatud oskuseid ja võimeid testida. “Koormusmatk paneb proovile võistlejate füüsisele lisaks ka emotsionaalse vastupidavuse - naistel on võimalus kogeda, et tegelikult suudetakse palju enam kui esialgu arvatakse,” sõnas Tooming.
Võistlusele antakse start 13. mai õhtul kell 20:00 Raplas Sadolini spordikeskuse juures. Raplamaa noored kotkad ja kodutütred käivad trassi läbi väljaspool ametlikku punktiarvestust, olles nö null-võistkond, mille ülesandeks on kontrollpunktide valmisolekut testida. Naiskodukaitse koormusmatk lõpeb pühapäeval lõuna paiku. Sel ajavahemikul võib Raplamaal kohata kaitseväe vormis, relvadega naisi. Korraldajad paluvad piirkonna elanikelt mõistvat suhtumist.
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3300 liiget. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale