Laagris on lastel võimalus endale valmistada ehteid ja havai- päraseid kaunistusi. Vaba aega sisustatakse seltskonnamängudega ja ilusa ilma puhul käiakse rannas.
Õhtu punktiks saab suvelõpudisko, mille iseloomuks ongi Hawaii. Laagrisse tuleb kaasa ka juuksur, kes laste juuksed enne piduõhtut soengusse sätib.
Koostöö algataja ja ringkonna liikme Velli Ehasalu ütlusel sai paar aastat tagasi asenduskodu lastele ürituste korraldamise idee alguse väärtuskasvatuse mõttest.
„Läbi ühiste ja lastele huvipakkuvate tegevuste on võimalik sisustada nende vaba aega mõtestatult ja suunata nende väärtushinnanguid,” selgitas Ehasalu laagri tausta.
“Samuti on protsessi juures oluline sotsialiseerumine ning organisatsiooni liikmete silmaringi laiendamine – näha erinevusi ja sarnasusi tavakodu ja lastekodu laste käitumises ja mõtlemises,” lisas ta.
Naiskodukaitse Viru ringkond teeb asenduskodu lastega ühisüritust kolmandat aastat. Kahel varasemal aastal on lastele läbi viidud sügismatk koos metsatarkuste õppimise ja käsitööpäev koos rannamängudega.
Igal aastal on ettevõtmisega liitunud mõni uus naiskodukaitsja, kuid on ka neid, kes kõigil üritustel kohal käinud. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale