Jalgsimatka pikkuseks oli 9.5 km, suusatajatel 10.6 km. Suusarada kulges mööda Oandu-Võsu matkarada, võimalust kasutati usinalt nii Võsu kui Oandu poolt alustades.
Esimest korda oli tänavu matkapäeva kavas Võsu kultuurilooline jalutuskäik kohapärimuse hoidja ja talletaja Mari-Anne Heljase juhtimisel.
RMK Võsu telkimisplatsil said kõik matkalised pärast kokku. Kuuma hernesuppi, teed ja moosisaia jagus küllaga ning rõõmsameelsed naiskodukaitsjatest supijagajad aina sundisid lisa võtma.
Korraldajad olid kokku pannud ka tavapärase nuputamislehe, kus pooled küsimused seotud talvise matkamise ohutusega, pooled aga looduskaitse ajalooga. Viktoriinist saadi uusi teadmisi – näiteks üllatas paljusid see, et Eesti looduskaitse tähistab tänavu juba 100. juubelit.
Iga matkaja sai traditsioonilise tunniskirja, millest mõnel kodus terve kollektsioon koos pidi olema.
Kokku käis talvemõnusid nautimas 106 osalejat, neist tervelt 70 olid kohalikud Vihula valla inimesed. Järgmisel aastal toimub talvematk juba kümnendat korda. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale