Näidendi on kirjutanud Eha Jakobson ning muusikaline teostus on Marina Peleševa ja Vanemuise keelpillikvarteti poolt. Teistes osades mängivad vabatahtlikud naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, noorkotkad ja kodutütred. Näidendi peamine tegevus toimub aastatel 1927-1940, mil noores vabariigis tärkas naistes soov ennast teostada ning meeste kõrval võrdseina tegutseda.
Naiskodukaitse aastapäeval antakse pidulikult üle Kaitseliidu kauaaegsele ülemale kolonelleitnant Raivo Lumistele Naiskodukaitse hõberist. Hõberisti antakse välja organisatsioonile osutatud väljapaistvate teenete eest. Naiskodukaitse aastapäeval osalevad kutsutud külalistena riigikogu esimees Ene Ergma, Kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras, Kaitseliidu tulevane ülem brigaadikindral Meelis Kiili, Kaitseliidu ülema kohustes kolonel Kajari Klettenberg, Naiskodukaitse auliige Ingrid Rüütel koos Arnold Rüütliga. Peol osaleb ka ligi 200 naiskodukaitsjat ringkondadest üle Eesti.
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu toetamise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Juulikuu seisuga on Naiskodukaitses 1768 liiget.
Lisainfo: Naiskodukaitse esinaise asetäitja Marilin Prants tel 58 170 828 |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale