Võistluse ülesanded olid eriilmelised - alates rästikuhammustusest kuni sünnituse vastuvõtmiseni metsas - ning nõudsid osalejatelt erinevate teadmiste ja oskuste demonstreerimist. Võistkondade tase oli üsna võrdne: osadel õnnestusid ühed ülesanded paremini, teistel teised. Esmaabivõistluse edukaks toimumiseks on üks oluline tegur kindlasti ka tasemel "kannatajad", kes hästi oma rolli sisse elavad ning kogu olustiku reaalsemaks muudavad. Enamus võistkondade lemmikuks osutus situatsioon „Sünnitaja metsas“. Kuna selle ülesande puhul kasutasid korraldajad lisaks statistile ka Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist saadud mulaa¾i, oli toimunu üsna tõetruu ning jäi eriliselt meelde kõikidele võistlejatele. Teiste lemmiksituatsioonide seas mainisid osalejad ära pimesi lahingesmaabi andmist, massikannatanuid miinitule all ning purjus metsamehi. Kannatanute rollimäng oli niivõrd hea, et võistlejatel oli adrenaliinitase veel pikka aega üleval.
Osalejad jäid võistluse korraldusega väga rahule ning arvasid, et sellised peakski kõik erialavõistlused olema. "Saab rakendada õpitut ning reaalselt oskusi rakendada, millele kohe antakse ka tagasiside, mida saaks järgmisel korral paremini,“ tõi olulisema välja Sakala I võistkonna liige Jane Koitlepp.
Võidu koju viinud võistkonnas näitasid oma esmaabi oskuseid naiskodukaitsjad Maie Vumba, Laura Vill ning Jaanika Sild, kes kõik olid juba kolmandat korda koos samal võistlusel. Oma teadmiste ja kogemustega andis võitjate naiskonnale lisa kodutütar Laura Järvpõld. Naised jagasid oma hea koostöö nippe - igas punktis valiti pärast ülesande lugemist endi seast vastavalt ülesande spetsiifikale juht ning iga soorituse järel arutati üheskoos läbi, mis oli soorituses hea, mida saaks teinekord paremini teha. "Oleme harjunud oma eraelu töödes meeskondi juhtima ja meeskonnas tegutsema ja see andis meile kindlustunde," sõnas Sild.
Peakohtunik Kristel Pehk jäi samuti päevaga rahule ning kiitis oma korraldusmeeskonda ja võistluse kohtunikke. "Kui on hea meeskond, saab kõike teha! Võistkonnad olid ka kõik super tublid," lausus ta võistlusjärgsel päeval.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale