Viru ringkond asutati 10. juunil 1925. Väike-Maarja jaoskond oli üks esimesi Viru ringkonnas. Tegevust alustasid samal aastal veel Rakvere linna jaoskond (asutatud 7.11.1925), Rakvere valla jaoskond (25.11.1925) ja Jõhvi valla jaoskond (17.11.1925). Praegu tegutsevad Viru ringkonnas Rakvere ja Tapa jaoskonnad.
Riigikaitseõpetust on küll koolides valikainena pakutud alates 1997. aastast, ent peale faktide teadmise on oluline, et inimesed mõistaksid oma kohta ühiskonnas, usaldaksid riiki ning oleksid ka ise valmis aktiivselt kaasa aitama riigi arengule. Riigikaitse on auasi ja oluline osa isamaalisest kasvatusest, mis algab kodust, jätkub koolis ja töökohas. Tähtis on, et kõik lülid selles kasvatuses toimiksid. | ||
Naiskodukaitse ellukutsumisel 1927. aastal oli paljuski eeskujuks Soomes juba populaarsust võitnud samalaadne Lotta Svärdi organisatsioon, mis loodi 1921. aastal sealse Kaitseliidu (Suojeluskunta) toetuseks. Enne Teist maailmasõda kuulus Naiskodukaitse ridadesse pea 17 000 naist üle Eesti ning see oli oma aja kohta väga edumeelne naisorganisatsioon. Sellesse kuuluda oli ühiskonnas − ehk seltskonnas, nagu tol ajal öeldi − prestii¾ne, sest liikmeks vastuvõtmisel kaaluti soovijaid väga hoolikalt. Liikmeskonna enamiku moodustasid vastutust kanda oskavad ja haritud naised, nagu taluperenaised, õpetajad, kontoriametnikud.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale