Meie koolitaja suhtlemistreener Kadri Kõiv kummutas elegantselt selle suhtumise. Kasutades Kadri enda sõnu on viisakusvestlus vaba lobisemine, mis "sulatab jääd" ja täidab ebamugavat vaikust, omades sellega ülisuurt rolli kontakti ja usaldusõhkkonna loomisel ning sillutades teed edasisteks asjaajamisteks. Seega viisakusvestlus ei olegi mõeldud olulise informatsiooni vahetamiseks, vaid ühise platvormi loomiseks, millelt saab oluliste teemade juurde edasi liikuda.
Oskus viisakusvestlust pidada on meile kõigile igapäevaselt vajalik. Naiskodukaitse avalike suhete grupi liikmed, kelle oluliseks rolliks on suhtlemine ja organisatsiooni tutvustamine, võiksid seda aga eriti hästi vallata. Koolituse käigus rääkisime eduka vestluse reeglitest ja etappidest, positiivsest eelhäälestusest ja vestlusele ümberlülitusest, kehakeelest ja esmamulje tähtsusest, vestluse tempost, sõnakasutusest ja info andmisest väikeste ampsudena ning sellestki, kuidas jutuotsad viisakalt ja positiivset lõpumuljet jättes kokku tõmmata. Teooriat kinnistasime praktikaga. Teema kaasahaaravus ja Kadri professionaalsus panid aja lendama, tekitades igatsuse jätkukoolituse järele.
Kaidi Moorile andis see päev väga palju energiat: „Olen alati imetlenud inimesi, kes oskavad leida huvitavaid ja meeldivaid viise enese väljendamiseks. Koolitusel tundsin, et ka mina võin selliseks saada, kui ainult õpin märkama ja kasutama enda loovust. Sain palju väga häid mõtteid, kuidas vestlust alustada ja mul tekkis huvi selle teemaga tegeleda ehk praktikas kasutada. Mulle väga meeldis järk-järgult avamise põhimõte. Ja põhimõte, et kui vestled teisega hoia fookuses partner, aga jaga endast ka midagi. Vestluse lõpetamise näpunäited olid ka väga armsad ja hoolivust näitavad. Olen koolitusega ülimalt rahul väga hea koolitaja ja toredad kaaslased.“
Ave Nael pidas koolitust eluliselt oluliseks: „Me suhtleme iga päev erinevates kontekstides ja inimestega ning iial ei ole ülearune teadmine, kuidas luua kontakti ning alustada inimesega vestlust sobilikul ja viisakal moel. Neid teadmisi ja praktilisi harjutusi saab üle kanda ükskõik mis situatsiooni nii naiskodukaitsjana kui tööelus. Hea oli meelde tuletada, mis teemad sobituvad esmakohtumisel kõnelemiseks ning mille osas peaks häirekell lööma - et stop - me ei ole oma suhtlustasandil veel sinna maani jõudnud. Koolitaja oli väga tore ja kaasahaarav ning koolituspäev hästi sisustatud nii teooria kui praktiliste suhtlemisharjutuste näol.“
Veronika Isberg jäi lisaks koolitusele ka väga rahule Harju ringkonna avalike suhete grupijuhi abi Marje Verbo juhitud töötoaga: „Kordasime üle Naiskodukaitse sümboolika kasutamise põhitõed. Arutelu käigus lasime pintslitel ja värvidel lennata, nii valmisid liiliaristiga omanäolised siidisallid, mida saame uhkusega kanda.“ | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale