Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Minu naine on naiskodukaitsja Minu naine on naiskodukaitsja Pole mingi saladus, et naised saavad kõigega hakkama. Eriti hästi saavad olukordadele lahenduse leidmisega hakkama meie oma Eesti naised. Olen nende kirjeldamiseks kasutanud sõna „kõikvõimas“, kuna Õige Eesti Naine kasvatab lapsi, hoolitseb perekonna eest, samal ajal annab edasi kogutud tarkuseterad ning oskab, suudab ja tahab oma kodu kaitsta. Ta ei oota, et keegi teine tema eest midagi ära teeks, vaid on ise algataja. Naistepäeva eel tundus sobilik aeg küsida meie naiskodukaitsjate kaaslastelt, mida nemad arvavad meie vabatahtlikku organisatsiooni puudutavatest tegemistest. Siin on valik meeste mõtetest. märtsil 2018 ← Eelmine Tallinna ringkonnakogu valis uued juhid Järgmine → Elagu naised! Elagu Eesti naised! Minu naine on naiskodukaitsja

Minu naine on naiskodukaitsja

Pole mingi saladus, et naised saavad kõigega hakkama. Eriti hästi saavad olukordadele lahenduse leidmisega hakkama meie oma Eesti naised. Olen nende kirjeldamiseks kasutanud sõna „kõikvõimas“, kuna Õige Eesti Naine kasvatab lapsi, hoolitseb perekonna eest, samal ajal annab edasi kogutud tarkuseterad ning oskab, suudab ja tahab oma kodu kaitsta. Ta ei oota, et keegi teine tema eest midagi ära teeks, vaid on ise algataja. Naistepäeva eel tundus sobilik aeg küsida meie naiskodukaitsjate kaaslastelt, mida nemad arvavad meie vabatahtlikku organisatsiooni puudutavatest tegemistest. Siin on valik meeste mõtetest.

1. Mis tunne tekib enda naist laigulises või pidulikus vormis nähes?

 

  • Naiskodukaitse pidulik vorm on ilus –  tunduvalt kenam kui naispolitseinike või naiskaitseväelaste vorm. Mis puutub välivormi, siis siin sõltub naisest: mõne puhul on väga ilus, mõne teise puhul mitte alati. Ei, ma ei ütle, et asi on naistes, pigem välivorm peaks tegema vormikandja sõjakamaks ja sõjaväelaslikumaks, kuid kõigil see lihtsalt ei tule nii hästi välja …
  • Tunnen uhkust. On ikka päris lahe, kui keegi oma perekonnast on nii lähedalt Eesti riigi ja tema ajalooga seotud.
  • Kui ma näen oma naist vormis, siis on mul uhke tunne ja nägu läheb naerule. Mitte sellepärast, et see oleks kuidagi naljakas, vaid minu naisele istub vorm super hästi. Ja see teeb tuju heaks.
  • On uhke ja rahulolev tunne, et naine saab teha, mis teda huvitab ja seda oma riigi heaks.
  • Ebatavaline ja uhke. Natuke tahaks narrida, sest see on nii nunnu.
  • Uhke tunne tekib. Erinevalt tavalaigust, mis oma lõikelt ja olemuselt naiselikkust väga ei toeta, on NKK pidulik vorm kena ja see sobib naisterahvastele. Olgugi et üks vorm pakub rohkem silmailu kui teine, on ikkagi uhke tunne.
  • Laigulises vormis tekitab töise, turvalise tunde ning pidulikus vormis sooja tunde.
Minu naine on naiskodukaitsja
Fotod: Erakogu

2. Kui su naine tuleb järjekordselt koosolekult koju ja teatab, et nüüd on tal järgmine õppus, suurem üritus või pidu, siis kuidas sa sellele reageerid?

 

  • Tuleb tunnistada, et olen selliste lausetega juba üle viieteistkümne aasta harjunud. Õnneks pidin ka ise kaitseliitlasena samadel põhjustel nädalavahetused ära broneerima. Algul oli raske, hiljem saime aru, et tehnoloogia on abiks - Google'i kalendri rakendus aitab varakult nädalavahetusi broneerida: millal on aeg õppusteks/üritusteks, millal on aeg "esivanemaid" külastada, millal on aeg perele.
  • Lähen kotti pakkima / autot soojendama / ennast üles mukkima.
  • Ostan lastele makarone või burksi ja otsin põneva filmi või telesarja, mida vaadata. Ja siis naudin rahu ja vaikust.
  • Olen sellistele „uudistele“ toetavalt reageerinud. Kui osaled vabatahtlikuna mõne organisatsiooni töös, siis pead sellega ka arvestama, et tegevustes osalemiseks kulutad oma vaba aega. Mul on hea meel, kui saan talle toeks ja abiks olla.
  • Võtan teadmiseks. Mis seal ikka nii väga reageerida. Kuna mu kaaslane on nii kaitseliitlane kui ka naiskodukaitsja ja ma ise kaitseliitlane, siis küsin igaks juhuks üle: ega ei ole tegemist KL-i üritusega? Et äkki olen ma ise midagi ära unustanud. Kui on NKK üritus, siis mõnikord arutame selle ürituse spetsiifikat või aitan mingisuguste ettevalmistustega.

3. Kui tihti te kodus sõdurisuppi sööte?

 

  • Kõigepealt tuleks defineerida, mis asi see „sõdurisupp“ on? Kui see on klassikaliselt lihatoodetest "tüüne" seljanka, siis kahjuks mitte eriti tihti, tahaks rohkem. Samas hernesupp on ikka nii mõnigi kord laual. Siinkohal märgiksin ära, et abikaasa on mul ikka väga hea kokk, lisaks suppidele on ka praed-koogid väga maitsvad!
  • Üldse ei söö! See tähendab, et kodus ikka sööme, aga sõdurisuppi ei söö. Kuna peres on mehed selges ülekaalus, siis on tahkem toit eelistatud. Ega ta ise ka suur supisõber ole.
  • Pole kunagi söönud. Mis see on?
  • Kodus polegi eriti põhjust sõdurisuppi süüa, kuna mõlemad oleme kaitseliitlased (tema naiskodukaitsja). Seega on sõdurisupi "eksootika" meie majas ammendatud. Mõnikord küll tarbime õppustelt ülejäänud toidupaki sisu kodus lõpuni või võtame ülejäänud konservi matkale kaasa. Olgugi et „sõdurisupp“ pole üldse mitte halb, pigem vastupidi, kuid iga asja jaoks on siiski oma aeg ja koht. Ega siis jõuluroogasid saa ka aasta otsa süüa, ilma et nendest villand ei saaks. Seega jääb kodus põhiliseks ikkagi kodutoit ja metsa metsatoit, nii säilib tasakaal.
  • Harva. Aga vahel suppi ikka keedame. Õppustelt, väliharjutustelt jääb toidupakist ikka midagi üle ja ega seda ju ära visata ei tohi.

4. Kui sul oleks võimalik üheks nädalavahetuseks saada Naiskodukaitse tegevliikmeks, siis mida sa selle ajaga tahaksid teha?

 

  • Ideesid on mul küllaga: näiteks võiks käivitada strateegilise kommunikatsiooni abil Naiskodukaitse narratiivi kujundamise. Kuigi see kõlab uskumatuna, siis praegu ikkagi väga paljud Naiskodukaitsest midagi ei tea: mõnedel on arvamus supijagajatest, teistel jällegi sokikudujatest… Teise ideena arvan, et NKK võiks kuidagi paremini Kaitseliiduga (Kaitseliidu meestega) koos toimida. Praegu tundub mulle, nagu oleks NKK ja KL kaks eri maailma. Noh, kasvõi ühised toredad tantsuõhtudki oleks abiks…
  • Kuna kaitseliitlasena taktikat ja metsalaagreid on olnud omajagu, siis tutvuks hea meelega nn köögipoolega.
  • Organiseeriks üritusi, mis tekitavad põnevust: langevarjuhüpped, maastikusõidud, sukeldumine jne. Ühesõnaga midagi sellist, mis „adrenaliinilaksu“ tekitab.
  • Üks nädal on võib-olla liiga lühike aeg, aga kindlasti võtaks osa mõnest üritusest, millest kaaslane osa on võtnud. Näiteks talvine üleelamise laager,  jääpäästeõppus või öine matk.
  • Tean, et mehed ei saa NKK tegevliikmed olla, aga antud spekulatiivsel juhul organiseeriksin üleelamislaagri. Küll nad minu eest hoolitseksid.
Minu naine on naiskodukaitsja

5. Kui naine kutsub sind üritusele kaasa kas enda kaaslaseks või appi korraldama, siis kas lähed kohe sama suure entusiasmiga nagu su naine?

 

  • Muidugi… Isegi kui ma tahaks, siis teisiti mul pole lubatud ju vastata.
  • Ikka lähen sama entusiastlikult kaasa. Ühiselt ja hästi veedetud aeg on parim.
  • Entusiasm on minu naisel niivõrd suur kõigis oma ettevõtmistes, et ma ei saaks ennast kuidagi temaga võrrelda. Lisaks sellele ei armasta ma suuri üritusi, eriti veel valju muusikat. Kuid toetan igati oma naist nendes ettevõtmistes, kui seda vaja.
  • Võimatu oleks suurema entusiasmiga minna.

6. Lisaküsimus (ja see on aususe peale ehk ära "guugelda" ega küsi oma naiselt): kas sa tead, mis on Naiskodukaitse esinaise nimi?

  • Ma tean temast ilma Google'itagi rohkem kui teised vastajad. Aga las üht-teist temast jääda saladuseks ka.
  • Berit Cavegn.
  • Airi Tooming. Naabrit tunnen ikka.
  • Angelika Lebedev. Või soovid vastupidist väita?! :)
  • Tean. Mjr Valjo Toominga naine.

 

Aitäh kõigile kallimatele, kes küsimustele vastasid! Suur tänu ka meie naistele, et olete nii toredad, tugevad ja üksteise suhtes toetavad! Jätkame sama energiliselt ning teotahteliselt. Üheskoos ületame kõik takistused. Kaunist naistepäeva, kaunid naised!

8. märtsil 2018

FastLion CMS

Minu naine on naiskodukaitsja

Minu naine on naiskodukaitsja

1 Mis tunne tekib enda naist laigulises või pidulikus vormis nähes? Naiskodukaitse pidulik vorm on ilus – tunduvalt kenam kui naispolitseinike või naiskaitseväelaste vorm Pole mingi saladus, et naised saavad kõigega hakkama. Eriti hästi saavad olukordadele lahenduse leidmisega hakkama meie oma Eesti naised. Olen nende kirjeldamiseks kasutanud sõna „kõikvõimas“, kuna Õige Eesti Naine kasvatab lapsi, hoolitseb perekonna eest, samal ajal annab edasi kogutud tarkuseterad ning oskab, suudab ja tahab oma kodu kaitsta. Ta ei oota, et keegi teine tema eest midagi ära teeks, vaid on ise algataja. Naistepäeva eel tundus sobilik aeg küsida meie naiskodukaitsjate kaaslastelt, mida nemad arvavad meie vabatahtlikku organisatsiooni puudutavatest tegemistest. Siin on valik meeste mõtetest.

Minu naine on naiskodukaitsja

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse