Nagu ikka naiskodukaitse üritustel, võeti üle Harjumaa kohale tulnud naisi vastu toeka hommikusöögiga. Hea meel oli koos näha tervelt 26 huvilist erinevatest jaoskondadest.
Koolituse alguses rääkis instruktor Iivi Rool teoreetiliselt peolaudadest ja lauaetiketist üldse, ilmestades juttu kaasavõetud kirjanduse abil. Reaalsete sööginõudega sai läbi teha lauakatmise erinevad võimalused ja seejärel sukeldusid kõik osalejad söökla peakoka Esta Ristte juhendamisel praktikasse. Ülesanded jagati kogu seltskonna peale ära ja külg-külje kõrval asuti vajalikke ettevalmistusi tegema – küpsetati tordipõhjad, valmistati pirukatäidis jms. Toimetamist köögis jätkus umbes poole kuueni õhtul.
Pühapäeva hommikul jagas peakokk laiali retseptid, millelt näpuga järge hoides alustati peolauatoitude lõplikku valmistamist. Teineteisega jagati erinevaid nippe ja tihti kuuldus isuäratavaid toidulõhnasid täis köögist hüüatusi: „Oi, ei teadnuki, et seda saab niimoodi teha!“.
Kui hommikupoole oli tempo rahulik ja aega tundus piisavat, siis mida keskpäevale lähemale, seda kiiremaks läks – oluline oli ju enne piduliku ürituse algust kõigega valmis saada.
Kõik sai õigeks ajaks valmis. Vaagnad, kandikud ja termosed hõrgutistega sai Viimsi keskkooli aatriumisse toimetatud ning laudadele seatud. Vastuvõtul osalejad said pärast ametlikku osa lõppu klaasikese vahuveini kõrvale maitsta kõike kaunilt laualepandut.
Pärast vastuvõtul osalejate lahkumist korjasid koolitusel osalejad nõud kokku ja läksid tagasi söökla ruumidesse, kus oli köök vaja seada korda ning kasutatud nõud pesta.
Ühine ettevõtmine liitis ja ilmselt said paljud endale mitmeid uusi sõpru, kellega järgmistel kohtumistel läbitut meenutada. Koolitusel osalejad saavad olla uhked selle üle, et tegid kõik valmis oma kätega, said juurde uusi kogemusi ning kokkuvõtteks oli kõik valmistatu nii maitsev, et peolaudadele jäid vaid tühjad taldrikud. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale