Ilm oli suhteliselt udune ja vihmane, kuid hoolimata sellest olime positiivselt meelestatud ja ootasime pingsalt võistlust, mis sel aastal toimus natuke teiste reeglite järgi. Nimelt leidis võistlus aset välitingimustes, Piirsalu laskeväljal, millel, nagu selgus, on päris huvitav ajalooline taust - tegemist on endise raketibaasiga. Samuti oli kohustuslik kanda Kaitseväe välivormi, mida tavaliselt ei nõuta. Samuti toimus püssi laskmine aja peale ja lasta tuli igas asendis: lamades, püsti ja põlvelt.
Pärast avamist ja meeleolukat sissejuhatust Lääne ringkonna esinaise Mare Laide poolt, võis võistlus alata. Meeleoluka sissejuhatuse juures pean silmas lugu sellest, kuidas üheksakümnendate alguses, kui baas ei olnud veel sõjamerelaevastikule üle antud, lõi üks Piirsalu baasi väravavalves olnud soldat oma kaasteenija maha ja mattis kuhugi ligidusse. Kadunuke arvati desertööride hulka ja mõrtsuk saadeti peale ajateenistuse lõppu koju. Hiljem aga tunnistanud ta oma teo üles ja tulnud Eestisse maetu asukohta näitama. Seda, kas see üles leiti, me ei tea, kuid soldat, kelle nimi olevat olnud Vartan Ishanjan, jäigi pärast seda Eestisse elama. Nii pidavat ta tänaseni Piirsalu metsas, laskevälja läheduses, käed taskus, ringi hulkuma. Kuna KL õppustel, kuhu ta alati ilmunud - ei tea kust ja pärast kadus ei tea kuhu - isiklikke asju ära ei võetud, siis tuli välja, et tal kaks granaati taskus.
Oma avakõne võttis Mare kokku nii, et juhul kui metsa asjale lähete, siis ärge ehmatage, kui Vartan Ihanjaniga kokku põrkate, sest muidu võib ka Ishanjan ehmatada ja granaadi kogemata maha pillata.
Aga.... tulemustest ka!
Tallinna võistkond saavutas kokkuvõttes 854 silmaga 6. koha. Individuaalarvestuses tõi aga püstoli 3 x 10 võistlusel kuldmedali Tallinnale Karin Muru! Ülejäänud püstolivõistluse kohad jagunesid: Sirle Baldesport-Märss 232 silmaga 13. koht, Lemme Berkis 221 silmaga 18. koht. Püssi 3 x 10 individuaalvõistlusel olid meie tulemused: Sirle Baldesport-Märss 200 silmaga 11. koht, Lemme Berkis 183 silmaga 17. koht, Margit Gerndorf 173 silmaga 20. koht. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale