Mängu kodu oli üles ehitatud Facebookis, mis võimaldas ka mitteosalejatel kaasa elada ja targemaks saada. Oma iganädalasi ülesandeid lahendasid tiimid koos oma kodudes, metsas või kus neile aga parem tundus ja kuidas ülesanne nõudis. Kokku registreerus mängule 106 võistkonda, mis on oluliselt rohkem kui kriisimängu esimesel toimumisaastal. Nii mitmedki seltskonnad osalesid juba teist korda ning mängu järgsest tagasisidest võib lugeda, et nad igatahes plaanivad järgmisel aastal jälle oma kriisikindlust kasvatada ja mängima tulla. Meil on selle üle ainult suur rõõm!
| ||
Väljakutse kestis neli nädalat - 2.-29. septembrini. Igal nädalal oli oma teema, millele vastavalt ootas osalejaid kolm ülesannet. Üks ülesanne oli alati mõtlemist ja kirjalikku tööd nõudev, teine oli eksperiment ja kolmas ülesanne toimus õues. Iga tiim sai vastavalt oma soovile valida igal nädalal ühe ülesande või teha ära suisa kaks või kõik kolm, kuidas siis aga parajasti endale rohkem sobis ja meeldis.
Nädalateemadeks olid:
Kõigis registreerunud tiimides oli ühtekokku üle 500 inimese, kes olid huvitatud oma kriisikindluse testimisest ja arendamisest. Tõsi, nagu elus ikka, juhtus ka seekord, et päris kõik tiimid ei saanudki käima ja alustajaid oli veidi rohkem kui neid, kes kõik neli nädalat reel püsisid ja ülesandeid sooritasid. Tegelikult peab seda hulka, kui paljude inimeste kriisivalmidus mängu käigus tõusis, siiski mängu läbijate hulgast oluliselt suuremaks hindama, kuna paljude osalenud sõpruskondade taga on veel omakorda pered, kes ka nüüdsest kriisiks palju paremini valmis on. Lisaks said mängu jälgida ja teistelt õppida nii need, kes ise päris lõpuni ei jõudnud, kui ka lihtsalt uudistajad.
Hulk tiime ei piirdunud vaid miinimumprogrammiga, vaid võtsid ühel nädalal ette kohe mitu ülesannet, näiteks ei lasknud terve ühe päeva kraanist vett ja valmistasid ise ka õueküünla. Lisaks iseenda kogemustest õppimisele õpiti veelgi rohkem teiste tiimide postitustest ja muidugi ka korraldajate tagasisidest. Saab ainult kiita kui leidlike lahenduste peale tiimid tulid, ehitades valgusallikaid rasvakriitidest ja või pakkidest, tehes tuld ilma tikkudeta või elades üle terve ööpäeva ilma internetita. Tiimide postitustest on näha, et lisaks kriisiks valmistumise õppimisele ja harjutamisele, sai ülesandeid lahendades ka palju nalja ja mis peamine, oma meeskonnaga koos sai aktiivselt mõeldes ja tegutsedes ühiselt aega veeta. Just seda ühiselt aja veetmist kiideti ka kriisimängu tagasisides. | ||
Kokkuvõtvalt võib öelda, et teine kriisimäng täitis oma eesmärki, sest Eestimaal on jälle ports inimesi, kes on senisest palju paremini kriisiks valmistunud ning tunnevad ennast iga ilmaga ja igas olukorras senisest kindlamalt. Osalejate tagasisidetest kõlab valjult, et oodatakse veel väljakutseid juba uutel teemadel. Naiskodukaitsjad tõmbavad nüüd veidi hinge ja mõtlevad, aga võib juba lubada küll, et kindlasti tulevad uued väljakutsed ka, sest Eesti inimeste kriisiks valmisolek on meie südameasi.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale