Staabiassistendina töötades on päevad intensiivsed ja pikad, õhtul 8-9ni välja, kuid saadud kogemus on siiski õpetlik ja ka tore, tõdeb Elbe Lumiste Harju ringkonnast. “Alguses rääkisime justkui eri keeli, meie militaar- ja nemad oma keelt, kuid praeguseks oleme saanud ühtse süsteemi tööle,” räägib naine. Elbe ülesandeks on olla abiks tehnilise poole pealt - koguda infot, protokollida koosolekuid, abistada teisi töötajaid infohalduse osas, pidada logi sissetulevate kirjade üle jne. Ta usub, et tehtud töö on suureks abiks mitte ainult praegu, vaid ka tulevaste kriiside ajal, kuna üheskoos on kõrvaldatud kitsaskohti ning täiustatud baassüsteeme.
Iiris Prosa on Pärnu ringkonna naiskodukaitsja, kes töötab muidu Kaitseliidu noorteorganisatsioonide avalike suhete spetsialistina. Eriolukorra ajal panustab ta lisaks ka Terviseametis kommunikatsiooni assistendina ehk tema tööks on filtreerida meediapäringuid ning hoida silma peal, et kõikide sissetulevate küsimustega tegeletakse. “Inimesed teevad meeletut tööd, et meil kõigil oleks maksimaalselt turvaline ja see olukord võimalikult kiirelt mööda saaks. Ja kui minu panus aitab nende tööd veel efektiivsemaks teha, siis teeb abiks olemine ainult rõõmu,” jagab Iiris põhjust, miks ta Terviseameti staapi ilma pikemalt mõtlemata appi tõttas.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale