Kui me võõrustaja koju sisse astusime, tervitas meid naerusuine perenaine Elisa. Hommikune kohvilaud oli kaetud kuuma kohvi ja võileivamaterjaliga. Terve päev möödus uute ideede genereerimise tähe all.
Kõik osalejad said oma loomingulisuse proovile panna, kasutades abivahenditena vaid 20 keetmata spagetti, teibirulli, kääre ja ühte väikest saiatükki – 20 minuti jooksul tuli meeskonnatööna püsti panna võimalikult kõrge ehitis, mis seisab iseseisvalt püsti ja mille otsas püsib saiatükk. Mängu nimi on Marshmellow challange (saiatüki asemel kasutatakse tegelikult vahukommi). Nagu pärast teada saime, ei ole sellise ehitise püstitamises kõige osavamad mitte arhitektid, vaid hoopis väikesed lapsed, kes alustavad meisterdamist suunaga ülevalt alla, asetades saiatüki/vahukommi kohe alguses paika, mis välistab selle, et viimasel sekundil ehitise tippu asetatud saiatükk või vahukomm vajutab kogu ehitise laiali. Sellisel viisil on mõtet toiduga mängida vaid nendel, kes sellest mängust varem midagi pole kuulnud, vastasel juhul pole mäng aus ja eelteadmiste olemasolu tõttu ei saa inimeste loomingulisuse kohta järeldusi teha.
Vaatasime ka suhtekorraldusest ja meedia võimust jutustavat dokumentaalfilmi “Lobotoomia”. Film tegi mõtlikuks ja ühtlasi kurvaks. Meedial on küllaltki lihtne inimestega manipuleerida ja mõnes riigis kasutatakse seda eriti kurjasti ära. Paljude inimeste maailmapildi ongi kujundanud meedia, mis aga võib tõest väga kaugel olla. Tavainimesed on nagu nukud kavalatele manipuleerijatele, kelle eesmärk on üksnes võim ja võimuga mängimine. Eetikal ja inimelul puudub seejuures väärtus.
Suur osa õppest möödus ajurünnaku vormis – arutasime varasemate plaanide elluviimise kulgu ja töötasime välja uusi põnevaid ideid kõikvõimalikes valdkondades, mis puudutavad Naiskodukaitse avalikke suhteid.
Lõpuks pani igaüks eraldi paberitükkidele kirja oma oskused ja tegevusalad. Need laotati lauale, grupeeriti, ja nii kujunes ülevaade kohalolijate n-ö oskuste pangast. Järeldus: avalike suhete gruppi kuuluvad mitmekülgsed naised, kelle oskusi – alustades fotograafiast ja värviõpetusest kuni autospordi ja projektijuhtimiseni – ära kasutades saab edukalt toetada organisatsiooni arengut. Seda oligi vaja tõestada! | ||
Rohkem pilte leiad galeriist. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale