Kahepäevane ohutushoiu koolitus sisaldas endas nii teooriat, kui ka praktilisi harjutusi. Esimene õppepäev mahutas endasse huvitavad loengud evakuatsioonist, tule- ning mürgistusohutusest, peamistest ellujäämispraktikatest elutähtsate teenuste katkemise korral, enesekaitsest internetikeskonnas jpm.
Pika õppepäeva lõpetaski praktiline harjutus, kus saime välitingimustes kõik ise läbi proovida elava tule kustutamise nii pulberkustutiga kui ka paljude jaoks esimest korda kätte võetud tuletekiga. Tuleohutuse juures on tõesti praktiline läbiharjutamine väga oluline, sest päris mitmed õppurid esialgu pelgasid end proovile panna. Lõpuks said aga siiski kõik julguse ning teadmised toimimaks tulekahju korral võimalikult kiiresti ning oskuslikult. |
Teise õppepäeva fookuses olid käitumisjuhised erievates kriisi - ja hädaolukordades. Omandasime teadmisi , kuidas rahulikuks jäädes käituda relvakonflikti, eriolukorra ning hübriidsõja korral. Erinevad etendatud kaasused olid ühest küljest nii lõbusad, kui ka teadmisi kinnistavad.
Läbi mängu õppimine on oluline, see on kindel. Lõbusate rollimängude kaudu saime kõik palju olulisi teadmisi ning nippe erinevates häireolukordades käitumiseks. Parem ikka kõigeks valmis olla, kui käed rüpes oodata, mil eriolukord ohtlikuks eskaleerub.
Ka teine õppepäev sai lõpetatud praktiliste harjutustega ning esmased füüsilise enesekaitse oskused on nüüd vapralt omandatud. Loomulikult pakkus palju põnevust ning ka vaidluseid seadusandlus ning erinevad häireolukorra regulatsioonid.
Tänud korraldajatele kõige, ka kohvi ja maitsva lõunasöögi eest. Koolituse atmosfäär oli väga positiivne ja üksteist toetav, kuigi enamusega kohtusime alles esimest korda. Eesti võib kindel olla, et tänu Naiskodukaitsele on meie maa ja ohutus kaitstud. Elagu Eesti! :) |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale