Peale hommikusööki rivistati võistkonnad üles ja loositi välja võistlusjärjekord ehk võistkondade numbrid. Harju naised said õnneliku 13. numbri, mille üle oldi elevil.
Algasid võistlused. Harju võistkonna esimeseks ülesandeks oli räpstoidu hävitamine, st vastava sisuga piltide pihta airsoft relvaga märki laskmine. Rajakohtunikul jätkus kiidusõnu – nagu snaiperid!
Teiseks ülesandeks oli teadmiste kontroll, mis seisnes väliköögi maketilt tuvastada valed ja õiged kaugused. Makett tekitas ka pärast kõikide võistkondade ülesande läbimist nii suurt uudishimu, et korraldajad olid sunnitud selle uudistamiseks välja panema. Sellist maketti saaks edukalt välikoka väljaõppel kasutada.
| ||
Kolmas ülesanne oli juba füüsilisem, nimelt tuli kinnisilmi etteantud metsarajal ¾ ulatuses veega täidetud välikatla potti tassida. Kaks meeskonna liiget tassisid ja kaks juhendasid – samm paremale, hoogsalt edasi! jne.
Vahva oli kohata vanu „rindekaaslasi“ – kes olid koos välikokakursusel, kes mõnel suuremal üritusel toitlustamas. Vahepealseks üllatusülesandeks oli maitseainete pimetest – sai nuusutada ja ära arvata 11 maitseainet. Tuleb välja, et ühe meele, nägemise, elimineerimisel kaotab kokk päris palju oma tajudest.
Laupäeva õhtul läks lahti tõeliseks välikoka tööks. Ülesandeks oli valmistada õhtusöök välikatlas. Asja tegi keeruliseks, et toitu oli vaja teha 40 liitri asemel 4,5 liitrit, mis on ebaharilikult väike kogus. Hiljem tuli välja, et koguste arvestus oli nii mõnegi võistkonna komistuskiviks. Iga võistkond sai enne võistlust koduse ülesande ette valmistada vabalt valitud menüü, etteantud rahasumma ja kogusega. Võistkond pidi tegema oma toidu kalkulatsiooni ja tellimuse. Harju võistkonna eeskava oli „Läätsesupp“. Eristusime sellega teistest, et valmistasime ainsana suppi. Võistkonnal nr 13 jäi supikeetmise vahel aega ära süüa ka oma hilinenud õhtusöök. Söögivalmistamise võistlus toimus kohtunike range pilgu all ning degusteerijateks olid ka Kaitseliidu Tallinna Maleva mehed. Paraku ei tekkinud kõikide võistkondadel võimalust näha ja maitsta teiste valmistatud roogasid. Õhtupimeduses sai esimene võistluspäev ühele poole. | ||
Pühapäeva hommikul koguneti uuesti, et siis juba teha 40-st küsimusest koosnev teadmiste test. Testi õigete vastuste ette lugemisel näitasid välikokad oma naiselikku poolt, kui lärm klaasiruumist ka väljapoole kostus.
Peale testitulemuste kokkulugemist said kohtunikud välja kuulutada ka võitjad. Harju naised saavutasid tubli 4.-5.koha. Igati harju keskmine!
Siinkohal soovib meeskonna pea Anu Tolsa tänada kõiki meeskonna liikmeid innuka osalemise, ühtehoidmise ja positiivse meele eest – Iivi Rool´i, Lea Tann´i ja Triinu Tann`i. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale