Naiskodukaitse on nii endale kui Kaitseliidule koolitanud aastate jooksul juba ligi 50 esmaabi instruktorit, kellest pisut vähem kui pooled osalesid ka keset suve toimunud täiendkoolitusel. Suur osa õppepäevadest kulutati ise tundide andmisele ja aktiivõppemeetodite tundma õppimisele. Nenditi, et ka esmaabi õppel saab edukalt erinevaid aktiivõppemeetodeid kasutada, tuleb lihtsalt natuke mõelda ja vaeva näha. Lisaks toimus iga tunni puhul arutelu ka sisu üle, et kõigi meditisiinilised ja esmaabi-alased küsimused vastused saaks. |
Lisaks kasutati võimalust, et nii palju esmaabi instruktoreid on koos ja arutleti mitmete oluliste teemade üle. Näiteks seati grupitöö tulemusena prioriteedid esmaabi täiendõppe osas ehk millist väljaõpet võiks saada naiskodukaitsja või kaitseliitlane, kes on baasväljaõppe või sõdurioskuste baaskursuse läbinud. Selgus, et esmaabi instruktorite nägemuse kohaselt on esmajärjekorras vaja liikmetele lahingmeditsiini alast õpet.
Lisaks oli teemaks esmaabi õpe Kaitseliidu tegevliikme sõdurioskuste baaskursusel ja esmaabi instruktorid ise ehk siis, kes omab õigust esmaabi õpetada ja erinevad instruktorite tasemed.
Õppetöö välisel ajal leiti aega ka suvise Saaremaa nautimiseks, puugieemalduseks ja mõistagi sügavuti esmaabi teemadel vestlemiseks. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale