Elva jaoskond loodi 10. jaanuaril 1926. aastal ja taasloodi 12. aprillil 1992. aastal. Sajandivahetusel erinevatel põhjustel tegevus vaibus ning järelejäänud liikmed läksid üle Tartu jaoskonda. Naiskodukaitse taasasutaja Asta Luksepa ning Elva jaoskonna hinge Inge Leitu südameasjaks oli Elva jaoskonna taaselustamine. Alates veebruarist 2016 alustas Elva jaoskond taas täies koosseisus Marina Liinari juhtimisel. Täna ühendab Elva jaoskond aktiivseid naisi üle kogu Elva valla- Elvast, Rõngust, Rannust, Kongutast ja Puhjast. Elva jaoskonnast on välja kasvanud Nõo jaoskond ja tulevikus võiks olla igas valla piirkonnas oma jaoskond. Nagu organisatsiooni nimigi ütleb, võiks tegevus olla võimalikult kodulähedane ja kogukonnakeskne ning liikmete arvu suurendamisel peame seda edaspidi kindlasti silmas. Enne 1939. aastat tegutses praeguse Elva valla territooriumil üle kümne Naiskodukaitse jaoskonna. Elva valla territooriumil Rannus taasasutati peale Eesti Vabariigi taasiseseisvumist esimene Kodutütarde rühm. Hetkel tegutseb Elva vallas kaks Kodutütarde rühma Elvas ja kaks Puhjas. Elva jaoskond hoiab Asta Luksepa (29.10.1932-30.03.2020) pärandit. Naiskodukaitse taastamine oli Asta südameasi. Kui 1990-ndate algul hakati taastama Kaitseliitu ja Naiskodukaitset ning registreerima Eesti kodanikke, siis oli Asta igal pool olemas ja töötas kogu jõust selle nimel, et head algatused püsima jääks. Tema kutsus kokku Tartumaa esimese Naiskodukaitse ja Kaitseliidu taastamiskoosoleku juba 30. märtsil 1990. aastal Kongutas. Keeruliste aegade tõttu jäi see naiste jaoks ühekordseks kokkusaamiseks, aga Kaitseliidu Elva malevkond kogunes ja alustas tegevust. Asta osales ka 17. juunil 1990. aastal Naiskodukaitse taastamise teisel katsel Järvakandis. Samuti oli ta kohal 20. septembril 1991. aasta koosolekul, millest alates Naiskodukaitse loeb oma tegevuse taastatuks.
|
Toitlustamises olid Elva jaoskonna naised kibedad käed juba enne sõda. |
Ka tänapäeval lööb Elva jaoskond kaasa kogukondlikel kohvikutepäevadel oma kohvikuga nii organisatsiooni tutvustades kui tervislikku toitu pakkudes. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale