4.juuni varahommik, kell 4:30 äratuskell helises ja aeg oli ärgata.
Keila tublid kodutütred ja noor kotkas ärkasid hommikul 4.45, et õigeks ajaks Tallinnasse, Toompeale kohale jõuda. Ärgata oli raske, aga hommik oli seda väärt.
Sõitsime Keilast välja 5:15, päike oli juba tõusnud, sooja oli +15 kraadi, taevas olid mõned üksikud pilved. Aimasime, et täna tuleb ilus ja soe ilm ning vihma sadama ei hakka. Olime esimestena Toompeal kell 6:00 kohal, aga eks kaugema kandi inimesed peavadki aegsasti kohal olema.
Eesti lipu külastamine Pika Hermanni torni tipus
Peale tseremoonia lõppu avati kell 7:30 Pika Hermanni torn külastajatele. Külalised kutsuti torni Kuberneri aiast elavas järjekorras. Korraga pääses torni ligi 30. soovijat. Lossi sissepääsu juures oli Eesti lipu lugu tutvustav kokkuvõtlik näitus. Pärast torniskäiku said külastajad kingituseks sinimustvalge käsilipu või rinnamärgi.
Tornis käidud. Vaade, mis sealt avanes nähtud, kingituseks saadud lipukesed käes lehvimas, laskusime Toompealt alla, sest aeg oligi sammud kodu poole seada.
Õhtul, kui kella osutid näitasid 22:30 oli minu väike noor kotkas vaatamata väga varasele ärkamisele ikka veel üleval ja ei olnud tahtmist magama minna. Tunnike hiljem rauges ka tema jõud ja väsimus sai võitu ning uinus. Väga tore päev oli. | ||||
Lipuvärvimismaraton: Tallinna loomaaias valmis pikim Eesti lipp
Lipuvabrik korraldas Tallinna loomaaias lastekaitsepäeval, 1. juunil algusega kell 12:00 lipuvärvimismaratoni, mille käigus valmis maailma pikim Eesti lipp. Sündmus tähistas Eesti lipu 130. ja Lipuvabriku 20. sünnipäeva.
01.juuni püstitati Tallinna loomaaias lipurekord, Eesti lipu 130. sünnipäeva puhul. Kel soovi, sai ka ise sellest osa võtta. Keila jaoskonna naiskodukaitse liige ja noor kotkas kasutasid seda võimalust ning meie nimed on leitavad lipu 169 .– 170. meetri tähise vahel. Lipuvabriku arendusjuhi sõnul sai maailma pikim Eesti lipp 181 meetrit pikk.
Pikimat lippu saab vaadata Eesti lipu muuseumis Otepääl.
| ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale