Esimesel nädalavahetusel alustatakse sissejuhatavate teemadega: parameediku õigused ja kohustused ning meditsiinieetika alused, samuti tutvutakse KV meditsiiniteenistuse struktuuri ja ülesannetega.
Kuna kursus koosneb vaid kümnest nädalavahetusest, mis üldiselt meditsiiniõppes on väga väike aeg, siis alustatakse juhendajate valvsa pilgu alla kohe ka lihtsamate käeliste oskuste õppimisega. Neid praktilisi oskuseid, alates vererõhumõõtmisest ja muudest kannatanu uurimisel teostatavatest protseduuridest, lõpetades süstimise ja perifeerse veeni kanüleerimisega, harjutatakse läbi kogu kursuse, et kursuse lõppedes oleks saavutatud vajalik kogemus kiirabipraktikal toimetulemiseks.
Instruktoritena osalevad kogenud koolitajad Tartu Kiirabikoolituskeskusest ja KVÜÕA-st, praktiliste oskuste juhendajatena on abiks ka eelmiste Rühmparameediku erialakursuse KL-s lõpetanud.
Kokku esitas kandidatuuri 41 inimest, neist kursusele kutsuti katsete tulemuste põhjal 20 õppurit kümnest erinevast ringkonnast ja malevast.
Rühmaparameediku erialakursust Kaitseliidus korraldab Naiskodukaitse alates 2009. aastast. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale