Administreerimiskursus Naiskodukaitse vabatahtlikule juhile ehk lihtsalt Administreerimiskursus võimaldab Naiskodukaitse juhtidel õppida oma üksust edukalt administreerima. Et kõik oleks ikka hästi lahti seletatud, siis viimane tähendab seda, et tuleb teada ja osata vormistada kõiki organsiatsioonis ettetulevaid dokumente. Muuhulgas õpitakse tundma Naiskodukaitse alusdokumente, liikmeskkonnaga seotud protseduure, koosolekute läbiviimise saladusi ja mitmeid muid teemasid. Üheks põnevamaks teemaks pidasid kursuslased teenetemärkdie kandmist ja põnevaimaks ülesandeks paljude seast mõistekaardi koostamist.
Ahaa-elamusi oli hulganisti ja kursuse lõpetanud tõid ahhaa-na välja ka selle, et nad üleüldse selle kursusega hakkama said. Kas teie kujutate ette, et keset kõige ilusamat suve ja puhkuste aega, kus kõik aina kutsub välja, istute teie hoopis 10 nädalat järjest igal vabal hetkel arvuti taga ja lahendate e-kursuse ülesandeid? See suvine kursus oli tõesti vaprate väljakutse, millega ainult väga hea enesedistsipliini ja tahtejõuga inimesed hakkama saavad.Ühesõnaga oli see kursus tubli eneseületus nii kursuslastele kui kursuse ülemale, kes ka merekutset tundis. |
Aga mis ikkagi paneb ühe naiskodukaitsja 10 nädalat järjest õppima? Tegelikult isegi kauem, kuna mahajääjate jaoks lõppes kursus alles septembri hakul. Kindlasti paneb kursusele tulema tahtmine olla parem juht ja tahtmine oma üksust arendada, tahtmine omada suuremat pilti organisatsioonist jne. Kursusel aga juba olles on see ilmselt eelkõige põnevus, väljakutse ja kaaslaste tugi, mis õppima ajendab. Kursus koosneb hästi paljudest väikestest ja suurematest praktilistest ülesannetest ja rohkest kogemuste vahetamisest kaaskursuslastega. Teadmine sünnib iseenda panusel ja täieneb teiste abiga. Just kaaskursuslastel on Administreerimiskursusel hästi suur roll ja üksi nö omas maailmas sama kursuse läbimine oleks ilmselt kordades raskem ja ei annaks ikkagi sama õpitulemust.
Ilmselt selleks, et tegelikult seda e-õppe raskust, rõõmu ja olemust hoomata, peab ikkagi ise kursusel osalema.
Üks kursuslane on kursuse lõpul mõtisklenud: „Kuigi olen olnud senini ka aktiivne ja uudishimulik liige ning püüdnud osa saada kõigest, milleks vähegi aega on jagunud, siis siin ülesandeid sooritades, foorumites teiste mõtteid lugedes ja tagasisidet saades enda mõtetele võib-öelda, et saavutasin oma arusaamistes järgmise tasandi. Enda arvates olen endale selgeks mõelnud vabatahtlikkuse, vastutuse ja vastutustundetuse (ehk teen kui tahan mõtteviisi) mõiste, siis siin sain kogemuse, et alati on ruumi arenguks veelgi“.
Teine kirjutas olulisena: „Minu jaoks oli sellel kursusel palju uut. Millegi sellisega väga kokku ei puutunud, mida oleks enne teinud. Koguaeg käis peas mõte, et selle kursuse peaks läbi tegema kõik, kes vähegi juhatuse tasemel tegutsevad. „Tänu“ teadmatusele ei ole julgenud võtta endale kohustusi, kuna lihtsal pole osanud teha selliseid asju, mida kursusel kasutasime ja õppisime.“
Äsja lõppenud Administreerimiskursusel sündis nii palju häid mõtteid ja ideid organisatsiooni arenguks, et neist võiks terve raamatu kokku panna. Oli positiivne, teadmistest pungil ja tohutult arendav suvi. Aitäh kõigile kursuslastele, ka neile, kel sel korral lõpetamata jäi. Hullu pole midagi, uus kursus algab juba oktoobri algul. Administreerimiseni!
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale