Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“ „Häirekeskus kuuleb! Mis on Kuidas teatada õnnetusest häirekeskusele nii, et kõne oleks lühike, informatiivne ja tõhus? Julgeme aidata! ← Eelmine Vive Pandis – kultuurigrupi elavdaja Järgmine → Raamatuväärilised seiklused ja tarkused Naiskodukaitsest „Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“

„Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“

Olga Kolomainen 1. sept. 2017

Kuidas teatada õnnetusest häirekeskusele nii, et kõne oleks lühike, informatiivne ja tõhus?

Esimese asjana tuleb säilitada rahu ja hoida külma närvi. Seejärel tuleb võimalikult kiirelt väja selgitada, mis on kannatanuga juhtunud ja samal ajal ka häirekeskusele õnnetusest teada anda. Iga sekund loeb!

 

Esmaabi baaskursus toimus viimasel augustikuu nädalavahetusel. Kokku sai kuraditosin tublisid õppureid. Koolitus kestis kaks pikka päeva, mis olid oma sisult väga informatiivsed ja põnevad. Ei puudunud ka erinevate situatsioonide läbimängimised rollimängudena. Ja uskuge või mitte – ääretult pikad tundusid need viis minutit, mil tuli aidata kannatanuid ja rahustada hüsteerikuid...

„Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“
„Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“
Foto: Esti Meier
„Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“
Foto: Esti Meier

Andreani Reeder Idakompaniist rääkis erinevatest õnnetustest ja elustamisest. Näiteks tuleks meelde jätta see, et elustamine täiskasvanud inimesele on vahekorras 2 x 30: kaks korda suust-suhu hingamist ja 30 korda südamemassaa¾i.

 

Siiri Sepp Alutaguse ringkonnast rääkis erinevatest šokkidest ja kuidas käituda näiteks kuumarabanduse ja kuumakurnatuse korral. Ei tohi unustada, et ka kuumarabanduse saanud inimene tuleks katta tekiga, et alajahtumist ei tekiks.

 

Jane Koitlepp Sakala ringkonnast tutvustas meile erinevaid traumasid. Kas Sina tead, mida on vaja teha, selleks et kannatanu seisundit õigesti hinnata? Välja tuuakse kolm tegurit: kõneta, raputa ja testi valureaktsiooni (näpista kohast, kus nahk on õrnem, näiteks kaelast). ®gutti kasuta ainult äärmisel vajadusel!

„Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“
Foto: Esti Meier

 Palve sulle, kes sa seda loed: märka maaslamajat, sest ta võib olla kellegi ema-isa, õde-vend või poeg-tütar, keda koju oodatatakse. Me ei tea kunagi, millal meil endil abi vaja võib minna.

 

Julgeme aidata!

FastLion CMS

„Häirekeskus kuuleb! Mis on

„Häirekeskus kuuleb! Mis on

Esimese asjana tuleb säilitada rahu ja hoida külma närvi Seejärel tuleb võimalikult kiirelt väja selgitada, mis on kannatanuga juhtunud ja samal ajal ka häirekeskusele õnnetusest teada anda Kuidas teatada õnnetusest häirekeskusele nii, et kõne oleks lühike, informatiivne ja tõhus?

„Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse