Kõige enam olid naised hõivatud formeerijatena (192 naiskodukaitsjat), samuti täideti erinevaid funktsioone staabitöö, toitlustamise ja meditsiini valdkonnas. Kõik neli valdkonda on Naiskodukaitse erialad, mille spetsialistid tegid suurõppusel oma praktikat. Kui erialaõpetel keskendutakse konkreetse eriala teadmiste ja oskuste lihvimisele, siis sellisel suurel kompleksõppusel nagu Siil õpitakse ka meeskonnatööd ja stressiolukorraga toime tulema.
Kaisa Albert, Tallinna ringkonna Sadama jaoskonna esinaine, viibis Siilil sanitarina kompanii meditsiinigrupis: “ Õppisin selle nädala jooksul väga palju nii iseenda kohta kui ka meditsiinialase ametikoha omamise kohta Kaitseliidus. Väga hästi sujus koostöö meeskonnaliikmetega ja sain ülimalt vahvate inimestega tuttavaks. Tekkis erinevaid mõtteid, kuidas koostööd jätkata sama tiimiga.“
Siilil tuli ette ka väljakutseid pakkuvaid olukordi. Karen Kanniste, Tallinna ringkonna Toompea jaoskonna naiskodukaitsja, viibis Siilil rühmaparameedikuna: „Siiliga jäin rahule, oli väga mitmekülgseid olukordi ja ülesandeid ja ilmastikuolusid. Oli eeldatav, et Siil on sarnane muudele õppustele, aga 6 päeva on midagi muud kui nädalalõpp. Oluline on see, et suuri probleeme mul ei tekkinud ja tervisele ei hakanud. Mul on hea rühm ilmselt ka ja mind hoiti. Kahju on ainult mõningatest oma rühma liikmetest, kel tekkisid mõned terviseprobleemid, mida parema korraldusega oleks saanud vältida. Kokkuvõttes usun, et kõigil oli midagi õppida nii headest kui halbadest emotsioonidest.“ |
Formeerijana tegutsenud Tartu ringkonna naiskodukaitsja Monika Ristisaar tõdes samuti, et õppus tekitas mitmeid emotsioone: „Esimese päeva lõpuks olid emotsioonid kahetised - oli ju tegelikult tore kogemus, kuid äärmiselt väsitav, sest olime kokku ärkvel rohkem kui 24 tundi, millest üle poole jagasime varustust. Päevane puhkus pani unustama esimese päeva raskused. Lahkformeerimine oli kiire ja ladus. Kokkuvõtteks jäi tore ja hea tunne ning ootan põnevusega järgmisi võimalusi.“
Naiskodukaitsjad on osalenud ka varasematel Kaitseväe suurõppustel, näiteks Kevadtormil, kuid nii suur koosseis on esmakordne. Naiskodukaitses on 2015.a märtsi seisuga 2213 liiget. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale