Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
16 000 naist ei saanud eksida 16 000 naist ei 16. -18. aprillil 2010 toimus teine Naiskodukaitse avalike suhete kursus, millest võtsid osa 22 naiskodukaitsjat üle Eesti. Kursus on mõeldud avalike suhete grupi liikmetele ja suunitletud just praktiliste oskuste omandamisele. Seetõttu möödus mitu tundi arvuti taga õppides küljendus- ning fototöötlusprogrammide kasutamist. Grupitööde käigus selgitati välja Naiskodukaitse sihtgrupid, koostati üritustele kutsuvaid plakateid ning pandi üles Naiskodukaitset tutvustav näituseboks. Lisaks käsitletud teemade hulka kuulusid sisekommunikatsioon, organisatsiooni ajaloo jäädvustamine, meediasuhtlus. ← Eelmine Viru ringkond kasvas uue jaoskonna võrra Järgmine → Rapla ringkond tähistas mälestuspäeva minevikku vaadates 16 000 naist ei saanud eksida

16 000 naist ei saanud eksida

Eveli Sammelselg 20. aprillil 2010

16.-18. aprillil 2010 toimus teine Naiskodukaitse avalike suhete kursus, millest võtsid osa 22 naiskodukaitsjat üle Eesti. Kursus on mõeldud avalike suhete grupi liikmetele ja suunitletud just praktiliste oskuste omandamisele. Seetõttu möödus mitu tundi arvuti taga õppides küljendus- ning fototöötlusprogrammide kasutamist. Grupitööde käigus selgitati välja Naiskodukaitse sihtgrupid, koostati üritustele kutsuvaid plakateid ning pandi üles Naiskodukaitset tutvustav näituseboks. Lisaks käsitletud teemade hulka kuulusid sisekommunikatsioon, organisatsiooni ajaloo jäädvustamine, meediasuhtlus.

Ühe kodutööna valmis igal kursuslasel plakat, mis käsitles Naiskodukaitse ajalugu. Meelde jäi ühe plakati hüüdlause: „16 000 naist ei saanud eksida. Naiskodukaitse on liitumist väärt“ (*). Teiste kursuslaste plakatite analüüsimine oli inspireeriv – igal kodutööl oli mõni väga hea leid: tabav lause või pildike, sobiv kujunduselement. Plakatite hindajateks olid kursuslased ise, andes kaasõppurile tagasisidet juhusliku möödakäija pilguga. Tugevad ja nõrgad kohad sai välja selgitatud ning nüüd on kodudes vaja veidi mõttetööd ja näpuosavust, et ideaalne Naiskodukaitse ajalugu kajastav plakat valmis saada.

16 000 naist ei saanud eksida
Kodutööna valmisid Naiskodukaitse ajaloo teemalised plakatid.

Kursuse koolitajateks olid vabatahtlikud naiskodukaitsjad. Siia haakub ka ühe teise plakati hüüdlause: „Mis on Naiskodukaitse? Organisatsioon naistelt naistele“. Nii Naiskodukaitse kui ka Kaitseliidu koolitusmudel näeb ette, et kõige paremini me õpime üksteiselt. Õppur on õpetaja ja õpetaja on õppur.


Ja lõpetuseks mõttekild veel ühelt kodutöö plakatilt:

"Kas oled märganud...

... et mõned päevad on tähtsamad kui teised?

... et mõned meist teavad rohkem kui teised?

... et mõned meist oskavad rohkem kui teised?

... et mõned meist on huvitavamad kui teised?

... et mõned meist on seltsivamad kui teised?

... et mõned meist teevad selle kõigega ajalugu?"


* Enne Naiskodukaitse laialisaatmist 1940. aastal, kuulus organisatsiooni üle 16 000 naisterahva.

16 000 naist ei saanud eksida
Kursuse lõputööna pidi iga grupp ette valmistama Naiskodukaitset tutvustava väljapaneku. Koolitajate roll oli mängida "külastajaid".

FastLion CMS

16 000 naist ei

16 000 naist ei

Ühe kodutööna valmis igal kursuslasel plakat, mis käsitles Naiskodukaitse ajalugu Meelde jäi ühe plakati hüüdlause: „16 000 naist ei saanud eksida 16.-18. aprillil 2010 toimus teine Naiskodukaitse avalike suhete kursus, millest võtsid osa 22 naiskodukaitsjat üle Eesti. Kursus on mõeldud avalike suhete grupi liikmetele ja suunitletud just praktiliste oskuste omandamisele. Seetõttu möödus mitu tundi arvuti taga õppides küljendus- ning fototöötlusprogrammide kasutamist. Grupitööde käigus selgitati välja Naiskodukaitse sihtgrupid, koostati üritustele kutsuvaid plakateid ning pandi üles Naiskodukaitset tutvustav näituseboks. Lisaks käsitletud teemade hulka kuulusid sisekommunikatsioon, organisatsiooni ajaloo jäädvustamine, meediasuhtlus.

16 000 naist ei saanud eksida

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse