2001. aasta 17. jaanuaril otsustasid kuus naist – Tiina Tigasoo, Tiina Kaljo, Liia Parve, Kadri Reilent, Annika Tellismaa, Alba Siilbaum – moodustada Kaitseliidu Tallinna Maleva Lääne Malevkonna juurde NKK Tallinna Lääne jaoskonna.
Esimeseks esinaiseks valiti Tiina Tigasoo ja aseesinaiseks Kadri Reilent.
Liikmete arv 11.
Liia Parve ja Pirjo Land meenutavad: Kõik sai alguse sellest, et Lõuna Malevkonna pealik soovis näha Malevkonna juures NKK jaoskonda. Täpselt sama ettepaneku tegi ka Lääne Malevkonna pealik hr. Raabe tolleaegsele NKK Tallinna Ringkonna esinaisele Pirjo Landile(Jüris). Kuna Tallinna lõunaosas ei olnud teada ühtegi ontlikku tütarlast aga Mustamäel elavaid potentsiaalseid NKK-sse astujaid oli olemas kolm, siis pr. Land otsustas luua NKK Lääne jaoskonna. Kirjutamata reegliks oli, et jaoskonna loomiseks oli vaja minimaalselt seitset inimest. Kuna puudu oli veel neli liiget, siis nende leidmiseks alustas pr. Land otsinguid oma ümbruskonnast. Ühel kenal sügispäeval, lõunatades kohvikus “Turuvarblane“, istusid neli kontvõõrast pr. Landi lauda ning pärast ühte tundi reklaamimist ja agiteerimist oli jaoskond koos. Edasi läks juba lepase reega: jaoskonna esinaiseks kinnitati Tiina Tigasoo. Teised liikmed osalesid kohe sügise BVÔ-l. Jaoskonna ametlik dokumentatsioon sai kinnitatud 25.01.2001. | ||
| ||||
' 2002. aastal valiti esinaiseks Liia Parve ja aseesinaiseks Kadri Reilent. Sel aastal käisid lääne jsk liikmed toitlustamas 24. veebruari paraadil, Metsiku Lääne päevadel Paliveres, Vôidupüha tseremoonial Jüriöö pargis ning linnalahingul Türisalus. Osaleti Valge Roosi ballil ning matkati Vargamäel otsides Eesti metsades leiduvaid vitamiine. Liikmete arv 11.
2003. aastal valiti esinaiseks taas Liia Parve ja aseesinaiseks Kadri Reilent. Juhatusse kuulusid Pirjo Pruul, Tiina Tigasoo ja Tiina Kaljo. 17. mail toimus Etiketi kursus, mille instruktoriks oli Pirjo Pruul. Jaoskonna liikmete arv ei muutunud - kokku 11 liiget.
2004. aastal jätkavad esinaisena Liia Parve ja aseesinaisena Kadri Reilent. Juhatuses: Pirjo Pruul, Epp Ole, Styna Eerma. Jaoskonna üritustest valdavalt orienteeruti nii päeval kui ka öösel ning toimus ka ôppus - üleelamine Pillapalus. Jaoskonna liikmete arv ei muutunud.
2005. aastal peatati ajutiselt Kadri Reilenti aseesinaise kohustused ning määrati kohusetäitjaks Pirjo Land (end Pruul).
Juhatusse kuulusid: Liia Parve, Pirjo Land, Epp Ole, Tiina Tigasoo ja Tiina Kaljo. Toimunud üritustest vôiks eraldi esile tuua septembris toimunud seene ja marjade tundmise ôppuse. Liikmete arv 10.
2006. aastal jätkas juhatus samas koosseisus. Õppustest ja üritustest olid planeeritud sideõpe, orienteerumine rabas, mägironimine ning vetelpäästeõpe. Liikmete arv 11. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale