Ühise õppepäeva mõte kerkis juba eelmisel aastal, kui kaks ringkonda panid jõud kokku ja osalesid infotelgiga 2012. aasta Maijooksul. Mõte midagi koos ära teha ei kadunud kuskile ning ühine idee korraldada avalike suhete grupi täiendõppepäev sai teoks pärast mitmekuulist planeerimist ning pikka meilivahetust-arupidamist.
Laupäeva hommikuks oli klassiruumis 15 tegusat naiskodukaitsjat. Hommikuse une viis lõbus tutvustusmäng, kus tuli proovile panna oma kunstianne. Ülesandeks oli kujutada ennast ja tutvustada teistele oma hobisid-iseloomujooni ja muud olulist. Nii mõnelgi tuli tõdeda, et joonistamisoskus on jäänud aastate taha, kuid seda lõbusamini oli võimalik end teistele tutvustada. | ||
Esmane tutvus tehtud, sai asuda loengute juurde. Harju ringkonna Keila jaoskonna liige Pille-Riin andis loengu organisatsiooni tutvustamisest lastega suhtlemisel. Kuidas köita lastega perede tähelepanu; mis tegevusi pakkuda lastele erinevas vanuses, et oleks aega suhelda emaga?
Pille-Riin tõi väga häid näiteid hiljuti toimunud Keila linna päevadest – kuidas oma tegevusi planeeriti, mis õnnestus, mis mitte. „Sa võid oma tegevusi planeerida kui hästi tahad, kuid siiski võib juhtuda, et kohapeal pead oma tegevusi 180 kraadi muutma või esialgsest plaanis realiseerub vaid 50 protsenti,“ tõdes Pille-Riin. |
Eelmise loengu põhjal kerkis üles mitmeid ettepanekuid ja nii arenes välja üsna viljakas arutelu sellest, kuidas saavutada kontakti potentsiaalsete uute liikmetega, kuidas motiveerida lapsi, et emal oleks aega meie organisatsiooniga tutvumiseks jne. Lõpuks arutleti ka loterii korraldamise üle – loterii eesmärgi seadmisest kuni sponsorite leidmiseni. Koostöö on ju alati produktiivsem kui konkurents.
Eelneva arutelu tulemusi kinnistades korraldati grupitöö, mille eesmärgiks oli välja pakkuda ideid avalikel üritustel mängulisema osa korraldamiseks. Harju ringkonna liikmed lootsid selle käigus saada põnevaid mõtteid Harju Maakaitsepäevaks. Välja pakuti mitmeid tegevusi – nii mõndagi võib ehk erinevatel üritustel varsti juba ka näha! | ||
Pärast lühikest, kuid kosutavat lõunapausi jätkati päeva praktilisema poolega. Meile oli külla tulnud Margit, kes õpetas punumistehnikat erinevate käsitööesemete jaoks. „Kui tehnika selge, on selle abil lihtne teha efektseid käepaelu, vöösid, ka kõrvarõngaid ja võtmehoidjaid,“ jagas Margit nippe. Taaskord üks kasulik oskus ja võimalus näiteks loteriiesemete meisterdamiseks.
Päeva viimane osa oli töö arvutiga. Tallinna ringkonna akadeemilise jaoskonna liige Esti jagas nippe, kuidas koostada pilkupüüdev infokiri, brošüür või flaier kasutades MS Publisheri programmi. Pusimist jätkus tükiks ajaks, sest nii mõnelegi oli see maailm alles avastamata.
Päeva lõpus tõdeti, et kahe ringkonna vahelist suhtlust ja koostööd tuleb kindlasti tihendada, sest ühiseid huvisid on palju. Üksteiselt õppides saame veelgi targemaks! | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale