Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vasteliina jaoskonna oma kodu Vasteliina jaoskonna oma kodu Meie jaoskond sai moodustatud veebruaris 2010. Tänase seisuga on meid üle 30. Superaktiivseid liikmeid on jaoskonnas 10-12. Ilma kelleta ei möödu peaaegu ükski üritus. ← Eelmine Marta Mälbergi sünniaastapäev Järgmine → OTSITAKSE Hoidiseid Vasteliina jaoskonna oma kodu

Vasteliina jaoskonna oma kodu

Anu Jõgeva 12. nov. 2012

Meie jaoskond sai moodustatud veebruaris 2010. Tänase seisuga on meid üle 30. Superaktiivseid liikmeid on jaoskonnas 10-12. Ilma kelleta ei möödu peaaegu ükski üritus.

Oma kodu otsimine on kestnud loomise ajast saadik.

Sel suvel saabus see kaua oodatud võimalus.  Meie aktiivne tegevus ei jäänud märkamata kõrvalseisjatele. Nii saimegi suurepärase võimaluse.

Kohmitsemine maja juures algas koheselt , kuid suurema talgupäeva  korraldasime 22. septembril.

Meie valdusesse kuulub maja koos kõrvalhoonetega, kuivatiga ja jahionniga, mis mahutab ligi 20 inimest,  suured põllud ja metsatukk.

Laupäeval 22. septembri  hommikul kell 10 kogunesime maja juurde ja kuna ilm oli suurepärane, siis alustasime hooga. Kohal oli paras kirju seltskond. Lapsed, tegevliikmete elukaaslased, tegevliikmed.

Traktor niitis ümbrust, trimmer töötas vahetpidamata, ja saag päästis maja võsast, mis oli tekkinud juba aastakümnete jooksul. Maja on olnud peremeheta  pikka aega. Riisusime, lõikusime, puhastasime prahist, vanadest lehtedest, kuivadest okstest. Vanarauast saime uue pliidiraua, sest vana oli majast „välja jalutanud“ sel ajal kui oli omanikuta.

Eemaldatud said vanad õunapuud, neist enamus on  ülekasvanud ja surnud... Palju häid mõtteid tekkis nende elatunud puude tüvesid silmitsedes. Jäägu see õppuste raamidesse tulevikku.

Töö kestis terve pika päeva ja lõppes sooja saunaga tegevliikme Eve pool. Keha töötegemisest ja soojast saunast surisemas, meenutasime tehtut ja tundsime siirast rõõmu.

Veel selline päev, koos hakkajate liikmetega ja saame hakata sisetöid teostama.

Aitäh talgulistele, soojust ja üksmeelt uude kodusse. Palju kordaminekuid ja koostegemiserõõme....

Järgmisel suvel on lubanud meile külla sõita Rapla ringkond, et koos veeta tegusad 3 päeva meie loodust, kultuuri ja inimesi nautides. Saame pakkuda neile kodusoojust ja öömaja  oma kätega ülesehitatud majas....

Järgmine →
OTSITAKSE Hoidiseid

FastLion CMS

Vasteliina jaoskonna oma kodu

Vasteliina jaoskonna oma kodu

Oma kodu otsimine on kestnud loomise ajast saadik Sel suvel saabus see kaua oodatud võimalus Meie jaoskond sai moodustatud veebruaris 2010. Tänase seisuga on meid üle 30. Superaktiivseid liikmeid on jaoskonnas 10-12. Ilma kelleta ei möödu peaaegu ükski üritus.

Vasteliina jaoskonna oma kodu

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse