Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Varustusosakond Varustusosakond Kes koob mehele sokid ja vildib talle kaabu pähe? Kes õmbleb lapsele särgi ja kardinad akna ette? Kes muu kui naine. Nii tegelesid ka naiskodukaitsjad juba organisatsiooni loomisest saadik ja veel enne sedagi kaitseliitlaste, noorkotkaste ja kodutütarde riietamisega. Ajalugu Formeerimine Järgmine → Spordi- ehk kehakasvatusosakond Varustusosakond

Varustusosakond

Kes koob mehele sokid ja vildib talle kaabu pähe? Kes õmbleb lapsele särgi ja kardinad akna ette? Kes muu kui naine.
Nii tegelesid ka naiskodukaitsjad juba organisatsiooni loomisest saadik ja veel enne sedagi kaitseliitlaste, noorkotkaste ja kodutütarde riietamisega.

Naiskodukaitsjad valmistasid ja hankisid Kaitseliidu üksustele käesidemeid ja spordiriideid, orkestriliikmetele mundreid ja ratsaüksustele sadulatekke. Ka enamus Kaitseliidu üksuste lippe olid naiskodukaitsjate valmistatud. Nagu elus ikka, kehtis ka varustusosakonna puhul tõsiasi, et kui algul tundus, et sellel osakonnal pole suurt midagi teha, siis mida rohkem nad tegid, seda suuremaks kasvas nõudlus ning algusaastate käsitööhuviliste hulgast koolitati aja nõudel välja naised, keda oli mobilisatsiooni korral võimalik kasutada sõjaväeosade formeerimisel.

 

Prooviks õige ka midagi oma käega valmis teha, aga ei tee vist hästi vars- ja kettpistelgi vahet, mis siis veel lipu õmblemisest rääkida.

FastLion CMS

Varustusosakond

Varustusosakond

Naiskodukaitsjad valmistasid ja hankisid Kaitseliidu üksustele käesidemeid ja spordiriideid, orkestriliikmetele mundreid ja ratsaüksustele sadulatekke Ka enamus Kaitseliidu üksuste lippe olid naiskodukaitsjate valmistatud Kes koob mehele sokid ja vildib talle kaabu pähe? Kes õmbleb lapsele särgi ja kardinad akna ette? Kes muu kui naine. Nii tegelesid ka naiskodukaitsjad juba organisatsiooni loomisest saadik ja veel enne sedagi kaitseliitlaste, noorkotkaste ja kodutütarde riietamisega.

Varustusosakond

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse