Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Päev kaitseliitlastega Päev kaitseliitlastega Sajab - ei saja - sajab - ei saja - trummeldas nii mõnegi naiskodukaitsja mõtetes reede õhtul. Tühja kah, kui sajab! Me ei ole ju suhkrust ja saame hakkama igasugustes tingimustes. Teada on kõnekäänd, et ilmad ei ole halvad vaid riided on valed. ← Eelmine Südamega tehtud, lahkesti kingitud Järgmine → Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku ülesannet Päev kaitseliitlastega

Päev kaitseliitlastega

Svetlana Mustkivi 20. sept. 2011

Sajab - ei saja - sajab - ei saja - trummeldas nii mõnegi naiskodukaitsja mõtetes reede õhtul. Tühja kah, kui sajab! Me ei ole ju suhkrust ja saame hakkama igasugustes tingimustes. Teada on kõnekäänd, et ilmad ei ole halvad vaid riided on valed.

Päev kaitseliitlastega
Tegemist ei ole maalilaagriga vaid tõsiste naistega, kes leiavad siiski võimaluse päevale vallatu punkt panna. Foto: Aksel Heidemann

Möödunud nädalavahetusel olid Naiskodukaitse Lääne ringkonna naiskodukaitsjad oma maleva kaitseliitlastel  abiks õppuse korraldamisel.  Loomulikult oli võimalusi ju palju, kuidas naised oleksid saanud oma abikäe ulatada. Me oleks võinud ju pärast õppust kõigi kaitseliitlaste relvad puhtaks nühkida, siis vormid puhtaks pesta või vajadusel öösel telki kütta jne. Kuid ei, selle kõigega ja veel paljugi tähtsaga saavad kaitseliitlased väga hästi isegi hakkama. Naisi kutsuti hoopis õppusele toitlustama, sest see tegevus usaldati nüüd küll meie usaldusväärsetesse kätesse.

 

Mida me siis seekord söögiks pakume, et maitseks hea ja oleks endal ka huvitav ning põnev valmistada? Mõned kiired pakkumised ja oligi selge, et seekordseks üheks toiduks peab kindlasti olema Kaprali lihapada. Miks? Kuna on sügis ja värske köögivili praegu eriti aktuaalne toidupoolis, siis seda serveerida koos liha ja maitsva salatiga peaks olema igati mõistlik. Otsustatud. Nüüd vaja veel täpsustada osalejate arv, teha kalkulatsioon ning vajalikud toiduained osta.

 

Ühiselt otsustati,  et juba reedel  teeme kogu ettevalmistuse st tükeldame toiduained, paneme katelde alla puud ja valame paraja koguse vett juba pottidesse.  Tehtud. Laupäeval ei olnudki muud, kui toiduained õiges järjekorras potti, liha praadima ning varsti oligi selle toidukorra toidud toredasti valmis. 

 

Autole hääled sisse ja sõit sündmuskohale, kaitseliitlaste juurde võis alata. Rõõm- rõõm, meid juba oodati ning esimesed julged sättisidki ennast toidujärjekorda. Vahva oli vaadata, et suurem osa kaitseliitlasi oskas leiva ja salvräti kausi alla panna, et kuum toit kätele liiga ei teeks. Oma kõhu said mõnusalt täis kõik kapralid, veeblid, kaptenid ja majorid. 

 

Meie jaoks oli aga päeva põnevaim osa alles ees! Juba traditsiooniks on saanud, et naiskodukaitsjatele antakse võimalus lüüa kaasa ka kaitseliitlaste poolt korraldatud laskeõppel. Kõik vajalikud allkirjad antud ning korralikult ohutustehnika kuulatud, võis ennast instruktori loal laskmisalal sisse seada. Kõik osalejad said oma laskeoskusi proovile panna lamades, püsti või põlvili asendis. Tõeliselt põnev, kuigi väike ärevus hinges, et huvitav millised on seekord lasketulemused. Mis siin salata, alati saab paremini! Aga midagi häbeneda ka ei ole!

 

Päev ei olnud veel sellega lõppenud, sest vajalikud ettevalmistused järgmiseks söögikorraks ootasid alles ees. Need tehtud, siis said kõik rahulolevalt koju minna, sest järgmist päeva ootasid ees uued toitud, kaitseliitlased ja lasketulemused maleva laskevõistlusel.

FastLion CMS

Päev kaitseliitlastega

Päev kaitseliitlastega

Tegemist ei ole maalilaagriga vaid tõsiste naistega, kes leiavad siiski võimaluse päevale vallatu punkt panna Foto: Aksel Heidemann Möödunud nädalavahetusel olid Naiskodukaitse Lääne ringkonna naiskodukaitsjad oma maleva kaitseliitlastel abiks õppuse korraldamisel Sajab - ei saja - sajab - ei saja - trummeldas nii mõnegi naiskodukaitsja mõtetes reede õhtul. Tühja kah, kui sajab! Me ei ole ju suhkrust ja saame hakkama igasugustes tingimustes. Teada on kõnekäänd, et ilmad ei ole halvad vaid riided on valed.

Päev kaitseliitlastega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse