Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse kutsub üles panustama ajalooliste juhtide galerii loomisesse Naiskodukaitse kutsub üles panustama 15. aprillil pidas Naiskodukaitse kuuendat korda traditsioonilist ajalooseminari. Sel korral koguneti Viimsis Eesti Sõjamuuseumis. Seminar keskendus ennesõjaaegsete juhtide virtuaalse galerii loomisele, mille Naiskodukaitse plaanib sel aastal avaldada. innerHTML = writetospan; ajal[no-Smpam)ugu@naiskodukaitse.ee Ajalugu ← Eelmine Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine Järgmine → Naiskodukaitse loodud mobiilirakendus aitab kriisiolukordadeks valmistuda Naiskodukaitse kutsub üles panustama ajalooliste juhtide galerii loomisesse

Naiskodukaitse kutsub üles panustama ajalooliste juhtide galerii loomisesse

Karin Kaup-Lapõnin 23. aprillil 2018

15. aprillil pidas Naiskodukaitse kuuendat korda traditsioonilist ajalooseminari. Sel korral koguneti Viimsis Eesti Sõjamuuseumis. Seminar keskendus ennesõjaaegsete juhtide virtuaalse galerii loomisele, mille Naiskodukaitse plaanib sel aastal avaldada.

Naiskodukaitse kutsub üles panustama ajalooliste juhtide galerii loomisesse
Foto: Karin Kaup-Lapõnin

Üle Eesti kohale tulnud liikmeid tervitas ajalookomisjoni juht Erle Eenmaa. Oma ringkonna kogemusi ennesõjaaegsete liikmete info otsimise kohta esitlesid Külli Pitsal-Poom ja Agnes Tambet Pärnumaa ringkonnast, Kati Ojaver Läänest, Jane Suu Harjust ja Helle-Mai Kruusimägi Saaremaa ringkonnast.

 

Tallinna ringkonna Toompea jaoskonna esinaine ning ajaloolane Merike Jürjo tutvustas äsjailmunud fotoalbumit Omakaitse, Kaitseliidu ja tema allorganisatsioonide tegevuse kohta aastail 1917–1940.

 

Seminaril tegid ettekande ka külalised Soome Lotta muuseumist, muuseumi juht Saija Ylitalo ja Susanna Koski, kes andsid ülevaate, kuidas Soomes lottade liikmete veebigalerii koostati ning samuti kutsusid nad kõiki huvilisi külla Tuusulas asuvasse Lotta muuseumisse.

 

Päeva lõpetas praktiline töö gruppides. Naised jäid väga rahule ka ekskursiooniga sõjamuuseumis.

Naiskodukaitse kutsub üles panustama ajalooliste juhtide galerii loomisesse
Ajalookomisjoni juht Erle Eenmaa ja komisjoni liige Kadi Kass tutvustavad juhtide galerii ideed. Foto: Karin Kaup-Lapõnin

Üleskutse kõikidele ajaloohuvilistele 

 

Naiskodukaitse ajalookomisjon palub kõikide liikmete ja laiema avalikkuse abi edastamaks meile veel avaldamata infot Naiskodukaitse ennesõjaaegsete ringkonna ja jaoskonna esinaiste ning juhatuste kohta.

 

Eesmärk on koostada veebigalerii, milles oleks koondatud Naiskodukaitse ennesõjaaegsete juhtide pildid ja lühike info. Pikka elulugu ei pea kirjeldama, välja tuleks tuua olulisim, eeskätt tegevus või ametikoht Naiskodukaitses, kindlasti tuleks lisada ka allikas. Kui pilt on Naiskodukaitse 1938. aasta albumis olemas, siis võib lisada üksnes vastava viite. Kui on teada ainult liikme nimi, kuid muud infot ega pilti ei leia, siis tuleks edastada ainult nimi ja ametikoht.

 

Järgnevatel aastatel on kavas täiendada galeriid Naiskodukaitse tegevliikmete andmetega, seega tuleks kindlasti talletada ka info nende kohta. Ajalooalane uurimine kogub ringkondades üha rohkem populaarsust, kõik huvilised on teretulnud projektiga ühinema. Kogu info tuleks edastada oma Naiskodukaitse ringkonna kaudu.

 

 

Kasulikud lingid:

 

Naiskodukaitse ajalugu http://www.naiskodukaitse.ee/Naiskodukaitse_ajajoon_7  
Naiskodukaitse tegevuse ülevaade – algpäevist kuni 1938 aastani https://www.digar.ee/arhiiv/et/raamatud/16855  

Naiskodukaitse ennesõjaaegne ajalugu http://www.naiskodukaitse.ee/Ennesojaaegne_270  

Naiskodukaitse virtuaalmuuseum http://www.naiskodukaitse.ee/Virtuaalne_muuseum_273  

Kaitseliidu ajalookogu http://www.kaitseliit.ee/et/kaitseliidu-ajalookogu  

Soome Lottade muuseum: http://www.lottamuseo.fi/  

Soome Lottade veebigalerii: http://www.lottasvard.fi/nayttely/ (avaneb taas mais 2018)

 

Lisainfo:

Erle Eenmaa, Naiskodukaitseajalookomisjoni juht

 

 

 

FastLion CMS

Naiskodukaitse kutsub üles panustama

Naiskodukaitse kutsub üles panustama

Foto: Karin Kaup-Lapõnin Üle Eesti kohale tulnud liikmeid tervitas ajalookomisjoni juht Erle Eenmaa Oma ringkonna kogemusi ennesõjaaegsete liikmete info otsimise kohta esitlesid Külli Pitsal-Poom ja Agnes Tambet Pärnumaa ringkonnast, Kati Ojaver Läänest, Jane Suu Harjust ja Helle-Mai Kruusimägi Saaremaa ringkonnast 15. aprillil pidas Naiskodukaitse kuuendat korda traditsioonilist ajalooseminari. Sel korral koguneti Viimsis Eesti Sõjamuuseumis. Seminar keskendus ennesõjaaegsete juhtide virtuaalse galerii loomisele, mille Naiskodukaitse plaanib sel aastal avaldada.

Naiskodukaitse kutsub üles panustama ajalooliste juhtide galerii loomisesse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse