Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naised omandavad teadmisi innovaatilises baasväljaõppelaagris Naised omandavad teadmisi innovaatilises Naiskodukaitse korraldab Raplamaal Alus oma liikmetele neli päeva kestva baasväljaõppelaagri, kus on teadmisi omandamas üle 100 naiskodukaitsja. ← Eelmine Terviseamet tunnustas vabatahtlikke naiskodukaitsjaid Järgmine → „Ole valmis!“ äpi kasutajad saavad ohu korral Päästeametilt teavitusi Naised omandavad teadmisi innovaatilises baasväljaõppelaagris

Naised omandavad teadmisi innovaatilises baasväljaõppelaagris

14. juulil 2022

Naiskodukaitse korraldab Raplamaal Alus oma liikmetele neli päeva kestva baasväljaõppelaagri, kus on teadmisi omandamas üle 100 naiskodukaitsja.

14.-17. juulini toimuv baasväljaõppelaager on pilootprojekt - sellesarnast varem Naiskodukaitses korraldatud ei ole. Baasväljaõpe koosneb viiest moodulist, mida tavaliselt korraldab iga ringkond ise ja iga mooduli läbimiseks kulub terve nädalavahetus, kusjuures osaleb paarkümmend liiget korraga. Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming selgitas, et alates 24. veebruarist on Naiskodukaitse liikmeskond kasvanud hüppeliselt, oma sooviavalduse liitumiseks on esitanud üle 1000 naise. See on tekitanud liikmete seas muret, et kõik soovijad ei mahu soovitud kiirusel baasväljaõpetele. “BVÕ laager lahendab probleemi, kuna osalejad saavad nelja päevaga läbitud kolm enda poolt valitud viiest kohustuslikust moodulist. Innovaatilises BVÕ laagris osaleb üle 100 Tallinna, Harju ja Rapla ringkonna naiskodukaitsja,” lisas Tooming.

Naised omandavad teadmisi innovaatilises baasväljaõppelaagris
Naiskodukaitse BVÕ laager (Foto Meelis Pernits)

Laagrilistel oli soovi korral võimalus ka oma laps kaasa võtta. Ligi 50 kohale tulnud lapsele on naiskodukaitsjatest kogenud noortejuhid ja tegevusjuhendajad eraldi tegevused organiseerinud. “Organisatsioonis on ka neid emasid, kellel puudub lapsehoidja võimalus ning emaks olemine ei pea olema takistuseks, et osaleda Naiskodukaitse väljaõppes või tegevustes,” selgitas esinaine lapsehoiu pakkumise olulisust.

Naised omandavad teadmisi innovaatilises baasväljaõppelaagris
Naiskodukaitse BVÕ laager (Foto Meelis Pernits)

Naiskodukaitse baasväljaõpe koosneb viiest moodulist: organisatsiooniõpe, esmaabi, välitoitlustamine, sõdurioskused ja ohutushoid. Laagri peakorraldaja Nele Pernitsa sõnul on BVÕ iga naiskodukaitsja jaoks nagu eluülikooli esimene kursus, kust saab teadmised ja oskused edasiseks tegutsemiseks Naiskodukaitses. “Tegelikult saab BVÕlt palju vajalikke oskusi ka päris eluks – alates sellest, kuidas enda ja oma pere kriisivalmidust tõsta, ja lõpetades rõhksideme paigaldamisega,” lisas Pernits. BVÕ laagri päevad on hommikust õhtuni täis põnevat õppimist ja igal pool saab ise käed külge panna, kaasa mõelda ja kaasa rääkida. “Nii võivad laagrilised ennast leida kannatanut külili keeramas, välikatlas suppi segamas, ootamatut tulekahju kustutamas või hoopis väga hästi maskeerunud sõpra otsimas,” rääkis Pernits.

Naised omandavad teadmisi innovaatilises baasväljaõppelaagris

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3600 liiget.

FastLion CMS

Naised omandavad teadmisi innovaatilises

Naised omandavad teadmisi innovaatilises

14 -17 Naiskodukaitse korraldab Raplamaal Alus oma liikmetele neli päeva kestva baasväljaõppelaagri, kus on teadmisi omandamas üle 100 naiskodukaitsja.

Naised omandavad teadmisi innovaatilises baasväljaõppelaagris

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse