Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni Mis on Sporrong? Enamasti jäävad nii saarlased kui kuressaarlased üsna nõutuks, kui neile selline küsimus esitada. Kümme Akadeemilise jaoskonna liiget nüüd juba teavad! Nimelt pidasime oma järjekordse silmaringi laiendava “väljasõiduistungi” just ettevõttes nimega Sporrong Eesti OÜ. Foto: Ellen Kask ← Eelmine „Leisis on ikka ägedaid asju!“ ehk Pihtla jaoskond sai 12-aastaseks Järgmine → Naised olid merega sülitsi ja näoga mere poole Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni

Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni

Pille Aavik, Saaremaa rk

Mis on Sporrong? Enamasti jäävad nii saarlased kui kuressaarlased üsna nõutuks, kui neile selline küsimus esitada. Kümme Akadeemilise jaoskonna liiget nüüd juba teavad! Nimelt pidasime oma järjekordse silmaringi laiendava “väljasõiduistungi” just ettevõttes nimega Sporrong Eesti OÜ.

Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni
Ladusa jutuga teejuht. Foto: Ellen Kask
Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni
Foto: Ellen Kask

 

Ladusa jutuga teejuhiks suurtes ja sopilistes tootmisruumides oli tegevjuht Hendrik Karlson. Tunniajalise ringkäiguga saadi põgus ülevaade, mida ja kuidas siin majas tehakse. Ja tehakse sõna otseses mõttes isevärki asju: väga laia valikut metallist tooteid mundrinööbist riiklike teenetemärkideni. Iga toode on eriline, oma (elu)looga, seda alates ideekavandist lõpptulemuseni. Vahele mahub ka pealtnäha kõige lihtsama medali või märgi tegemiseks hulk töövõtteid, mis tavakodanikule üpris tundmatud – ikka graveerimine ja pressimine ja kuumutamine ja lõikamine ja peitsimine ja lihvimine ja matistamine ja emailimine ja poleerimine ja mida kõike veel…

Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni
Sporrongi tegevusvaldkond on väga lai. Foto: Ellen Kask

Firma ise tähistab sel aastal juba oma 350. aastapäeva, on aga kunagi alguse saanud hoopiski Rootsimaalt. Tänaseks on peaaegu kogu tootmisprotsess Saaremaa tehases ligi 60 inimese toimetada, Skandinaaviasse on jäänud vaid omanikud ja peakorter ning müügikontorid. Tööpuudust siin majas pole – valdkond, milles tegutsetakse, on üsnagi spetsiifiline ja kliente jätkub. Tunnist tootmishoonetes jäi ilmselgelt väheks, mõndagi tööd oleks huvilistel olnud vahva ka ise proovida. Tehase tööpäev sai aga läbi, inimesed läksid puhkama ja masinad lülitati välja. Jätkasime oma koosolekut kohvilauas, kuulasime veel lisaks huvitavaid fakte ajaloost ja pentsikuid juhtumisi klientide soovide täitmisel. Muuhulgas oli ainulaadne võimalus lähemalt uurida Eesti Vabariigi kõige kõrgemaid riiklikke teenetemärke, mida Sporrong juba teist aastat valmistab.

 

Akadeemilisel jaoskonnal hakkab tasapisi tekkima omamoodi sari taolistest koosolekutest erinevates huvitavates ettevõtetes: sel aastal juba kolmas!

Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni
Akadeemilise jaoskonna liikmed Sporrongis. Foto: Ellen Kask

FastLion CMS

Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni

Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni

Ladusa jutuga teejuht Foto: Ellen Kask Foto: Ellen Kask Ladusa jutuga teejuhiks suurtes ja sopilistes tootmisruumides oli tegevjuht Hendrik Karlson Mis on Sporrong? Enamasti jäävad nii saarlased kui kuressaarlased üsna nõutuks, kui neile selline küsimus esitada. Kümme Akadeemilise jaoskonna liiget nüüd juba teavad! Nimelt pidasime oma järjekordse silmaringi laiendava “väljasõiduistungi” just ettevõttes nimega Sporrong Eesti OÜ.

Mundrinööbist kõrgete riiklike teenetemärkideni

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse