Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
"Maasikatorti on lihtne teha, ... "Maasikatorti on lihtne teha, . . . kui seda teha naiskodukaitsjate juhendamisel ja kaasabil!" Nii tõdes tänavuse Maasikafestivali päevajuht 30. juunil Ülemiste keskuse esisel platsil, kus Maasikafestivali raames valmistati koostöös naiskodukaitsjatega neli suurt maasikatorti. Fotod: Jane Suu ja Eve-Merin Aas ← Eelmine Risti jaoskonna naised õmblesid oma malevkonna meestele lipu Järgmine → Juhtide laagris esitleti juhi retseptiraamatut "Maasikatorti on lihtne teha, . . .

"Maasikatorti on lihtne teha, ...

Jane Suu ja Eve-Merin Aas 3. juulil 2012

... kui seda teha naiskodukaitsjate juhendamisel ja kaasabil!" Nii tõdes tänavuse Maasikafestivali päevajuht 30. juunil Ülemiste keskuse esisel platsil, kus Maasikafestivali raames valmistati koostöös naiskodukaitsjatega neli suurt maasikatorti.

"Maasikatorti on lihtne teha, ...

Naiskodukaitse Harju ringkonna Rävala jaoskonna esinaise Heli ehk tordivalmistamise peakoka juhendamisel tegid Männiku jaoskonna esinaine Reinika, aseesinaine Eve-Merin  ja tegevliige Jane umbes tunni ajaga valmis neli suurt maasikatorti. Kuna korraldajate poolt olid tortide jaoks  suured biskviittükid juba olemas, siis kohapeal küpsetada midagi ei tulnud ja kohe oli võimalik asuda kahe kastitäie maasikate puhastamise ning viiludeks lõikamise kallale. See oli ka ainus tegevus, mida oli võimalik teha rahva eest varjul, sest kogu ülejäänud tordivalmistamise protsess tuli läbi viia Maasikafestivali laval kõigi külastajate silme all.

 

Naiskodukaitsjatele kohaselt jaotati  ülesanded, et tordid koostöö tulemusena kiiremini valmis saaksid: Heli juhendas abilisi ja valmistas ette tordipõhjad, Jane tükeldas-viilutas maasikaid, Reinika ja Eve-Merin tegid toormoosi tordipõhjade vahele ning vahustasid vahukoore tortide katteks. 

"Maasikatorti on lihtne teha, ...
"Maasikatorti on lihtne teha, ...

Kui kõik eeltööd said tehtud, asuti kiirelt torte maasikatega kaunistama, milles ka päevajuht kaasa lõi. 

Ja valmis nad saidki! Maasikafestivali korraldajate kaasabil tõsteti tordid lava ette laudadele, kus naiskodukaitsjad aitasid need magusad tulemused tükeldada ja festivalikülalistele laiali jagada.

"Maasikatorti on lihtne teha, ...
"Maasikatorti on lihtne teha, ...

Huvi tortide vastu oli suur ja tundus, et rahvale maitses, sest kogu kätetöö sai loetud minutitega laiali  jagatud. Valmistajatel ei õnnestunud endale jätta tükikestki, aga eks see ole ju tuntud tõde, et jagajale jäävad näpud, mis seekord olid naiskodukaitsjate etteaste lõpuks vahukoore- ja maasikamaitselised.

 

Igatahes oli üks äärmiselt tore maasikane päev, kus töö ja lõbu käisid käsikäes ning tahaks  väga loota, et naiskodukaitsjaid kaasatakse sarnastele üritustele edaspidigi. 

 

Fotod: Jane Suu ja Eve-Merin Aas

FastLion CMS

"Maasikatorti on lihtne teha,

"Maasikatorti on lihtne teha,

Naiskodukaitse Harju ringkonna Rävala jaoskonna esinaise Heli ehk tordivalmistamise peakoka juhendamisel tegid Männiku jaoskonna esinaine Reinika, aseesinaine Eve-Merin ja tegevliige Jane umbes tunni ajaga valmis neli suurt maasikatorti Kuna korraldajate poolt olid tortide jaoks suured biskviittükid juba olemas, siis kohapeal küpsetada midagi ei tulnud ja kohe oli võimalik asuda kahe kastitäie maasikate puhastamise ning viiludeks lõikamise kallale ... kui seda teha naiskodukaitsjate juhendamisel ja kaasabil!" Nii tõdes tänavuse Maasikafestivali päevajuht 30. juunil Ülemiste keskuse esisel platsil, kus Maasikafestivali raames valmistati koostöös naiskodukaitsjatega neli suurt maasikatorti.

"Maasikatorti on lihtne teha, . . .

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse