Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama Kuidas Pärnu naised läksid Pärnakate püüdlused Naiskodukaitse näitusega Kihnu saarele jõuda ei õnnestunud sugugi esimesel katsel. Oma pildid saime seinale panna nädal pärast plaanitud aega. Järgmine → Pärnakad koormusmatkal neljandad Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama

Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama

Karmen Vesseov 17. märtsil 2017

Pärnakate püüdlused Naiskodukaitse näitusega Kihnu saarele jõuda ei õnnestunud sugugi esimesel katsel. Oma pildid saime seinale panna nädal pärast plaanitud aega.

Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama
Jana küpsetatud karaskeid sai pakkuda üllatusena laeval. Foto: Tiina Aasmaa

Meie aastaplaan nägi ette, et Naiskodukaitse 90. aasta juubelile pühendatud fotonäitus avatakse Kihnu muuseumis 8. märtsil. Nagu selgus, ei ole naistepäev aga Kihnu sõiduks hea valik, sest juba teist aastat laev üle mere ei jõudnud. Kohalike sõnul olid ka mullu mandriinimesed püüdnud just sel päeval Kihnu jõuda, kuid siis takistas laevasõitu paks udu. Seekord ootas Kihnu Virve nimelist alust aga suhteliselt tormine meri, mis oli kandnud kokku läbimatu rüsijää. Poolel teel tuli reisilistel ots ringi keerata ja koos karaskitega koju pöörduda.

Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama
Naiskodukaitsja saab kõigega hakkama! Foto: Karmen Vesselov
Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama
Meie näitus Kihnu "muusiumis". Foto: Liina Toome

Nädalajagu hiljem läksime uuele katsele. Taas olime küpsetanud karaski, jälle olid neli naist kenasti pidulikus vormis. Seekord oli ilmataat armulisem. Hommik oli tuuletu ning ainult mandripoolse kalda juures oli jäätükke. Juba poolel teel vaatas meile vastu kena sile vesi.

 

Kihnu jõudes hakkas pilvede tagant piiluma ka päike ning selleks ajaks, kui näituse üles saime, oli taevas juba pilvitu. Väikese pausi, mis jäi näituse ülespaneku ja avamise vahele, täitsime miniekskursiooniga ja tutvusime paari teele jäänud vaatamisväärsusega – mõlema kaupluse ja tuletorniga.

Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama
Koos Naiskodukaitse näituse avamisega oli päevakavas ka professor Ain Raali loeng ravimtaimede ja tablettide kasutamisest. Loeng toimus enne näituse avamist ning kohalike naiste huvi selle vastu oli päris suur. Foto: Liina Toome

 

Loengu jooksul sai prouade küsimuste ja vahemärkuste läbi selgeks, et kihnlastel on traditsioonid säilinud ning nende maalähedane suhtumine on ühtlasi väga eluterve. Kui oled saarel, kus igasugune abi on sinust mitme tunni kaugusel, siis tuleb ju igaks elujuhtumiks valmis olla ja ennast ise aitama õppida. See aga sobib hästi kokku ka meie Naiskodukaitse väärtustega. Nii võibki öelda, et kuigi Kihnu saarel pole kohalikku Naiskodukaitse üksust kunagi olnud, on sealsed naised kindlasti kodu kaitsjad ja hoidjad.

 

Pärast loengut rääkisid Pärnu naiskodukaitsjad avatavast näitusest ja tutvustasid oma tegevust, vastates kohalike küsimustele. Seejärel liikus vestlusring kohvilauda, kus arutati taas ravimtaimede, tablettide ja naiste üle. 

Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama
Kohvilauas said olulisemad asjad üle korratud. Foto: Liina Toome

Siis aga saabus aeg koju tagasi pöörduda. Kihnu saare külastusest jäävad seekord lahke muuseumirahvas, selle aasta esimene kollane liblikas ja jääpangal mugavalt peesitanud kaval hüljes, kes pildistamise hetkeks alati üle serva vette hüppas, et siis hetke pärast, kui kaamera kotis, jälle pangale tagasi ronida. Ja muidugi võrratult muhedad Kihnu memmed. 

Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama
Ühispilt Kihnu prouadega. Seda nalja, mis kõiki naerma ajas, peab siiski igaüks ise Kihnu kuulama minema. Foto: Liina Toome

FastLion CMS

Kuidas Pärnu naised läksid

Kuidas Pärnu naised läksid

Jana küpsetatud karaskeid sai pakkuda üllatusena laeval Foto: Tiina Aasmaa Meie aastaplaan nägi ette, et Naiskodukaitse 90 Pärnakate püüdlused Naiskodukaitse näitusega Kihnu saarele jõuda ei õnnestunud sugugi esimesel katsel. Oma pildid saime seinale panna nädal pärast plaanitud aega.

Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse